XXVI Przeglądu Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła 2020” online.

Konkurs online zorganizowano po raz pierwszy w związku z pandemią koronawirusa. Dotegorocznego przeglądu zostało zgłoszonych 62 prezentacje. W zdecydowanej większości byli tosoliści. Wysłuchano również 14 zespołów, jak wiemy z przyczyn oczywistych w okrojonym składzie,które zaprezentowały bardzo ciekawe wykonania. Poziom jak zwykle był wysoki . Naszą szkołęreprezentował zespół „KREATYWNE” w składzie: Gabriela Noga, Izabela Kobyłka, Julia Mastalerz,Małgorzata Wójcik, Martyna Pawul i Magdalena Szpocińska. Dziewczęta wykonały piosenkę„Pietryna” z własnym akompaniamentem instrumentalnym . Do konkursu zespół przygotowała p.Anna Pietrasik. Ich wykonanie uplasowało je na III miejscu w województwie. Jest to ogromneosiągnięcie i wyróżnienie. Serdecznie im gratulujemy.

Data dodania: 2020-11-23
Podsumowanie Konkursu

Kochani Uczniowie, nasz konkurs pod nazwą "Z miłości do Niepodległości" dobiegł końca, w związku z tym miło jest nam poinformować, że zwycięzcą został Piotr Kłusek z kl. I C, którego zdjęcie zdobyło największą ilość polubień. Gratulujemy zwycięzcy! Przypominamy, że laureat otrzyma książkę o tematyce historycznej oraz ocenę celującą z przymiotów historia lub język polski. Jednocześnie informujemy, że wszyscy uczestnicy konkursu zostaną docenieni.👋🙂

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie wszystkim uczniom, którzy przesłali zdjęcia oraz każdemu, kto poprzez tzw. lajkowanie przyłączył się do konkursowej rywalizacji.

Pozdrawiamy serdecznie!

Data dodania: 2020-11-19
Z miłości do niepodległości!

Drodzy uczniowie ZSP w Drzewicy, z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości Samorząd Uczniowski naszej szkoły ogłasza konkurs pod tematyczną nazwą "Z miłości do niepodległości", którego zasady są jasne i proste, zatem liczymy na Wasze zaangażowanie. Zadaniem uczestników będzie zrobienie zdjęcia o tematyce niepodległościowej i patriotycznej zarazem, na którym pokażecie, że pamiętacie o tym ważnym dla nas wszystkich święcie. Zdjęcie może przedstawiać Was samych, Waszą rodzinę, bądź po prostu inną formę upamiętnienia tego dnia. Warunkiem jest, że zdjęcie będzie Waszego autorstwa, a osoby umieszczone na nim wyrażają zgodę na publikację ich wizerunku. Pamiętajcie o zachowaniu szacunku wobec tego święta. Przesłane zdjęcia będą umieszczane na facebookowym profilu naszej szkoły. Wygra to zdjęcie, które zdobędzie największą ilość polubień.

Zdjęcia możecie przesyłać od dziś tj. 10 listopada do 13 listopada na adres mailowy: karolina6862@onet.eu, po wstępnej weryfikacji zdjęcia będą umieszczane na facebooku ZSP w Drzewicy. Dla zwycięzców przewidziane są atrakcyjne nagrody, m.in. oceny celujące z przedmiotów język polski lub historia, a także książka o tematyce historycznej. Do dzieła drodzy uczniowie, pokażmy, że pamiętamy!

Organizatorzy:

Samorząd Uczniowski oraz pani Karolina Biazik

Data dodania: 2020-11-10
BEZPIECZNI W SIECI ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

BEZPIECZNI W SIECI

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wspomaga naszą naukę. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

1.      Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

2.      Otwieraj wiadomości tylko od znajomych Ci osób.

3.      Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

4.      Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e – mail.

5.      Nie podawaj w sieci żadnych danych osobowych ani haseł.

6.      Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.

7.      Stosuj trudne do odszyfrowania hasła z różnymi kombinacjami liter i cyfr.

8.      Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

9.    Sprawdzaj, czy strona do której się logujesz ma zabezpieczenia SSL.

10.  Czytaj uważnie regulaminy.

11.  Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć, nie publikuj swojego adresu domowego i innych ważnych informacji o sobie.

12.  Jeśli posługujesz się materiałami publikowanymi w Internecie to podawaj zawsze źródło ich pochodzenia. Ktoś, kto je publikował ma do nich prawo własności. Uszanuj to.

13.  Nie wszystkie informacje publikowane w sieci muszą być prawdziwe. Sprawdzaj ich wiarygodność.

14.  Szanuj pozostałych użytkowników w sieci. Nie hejtuj!

Polecam zapoznać się z kilkoma linkami:

Pamiętajmy, że równie ważna jak nasze bezpieczeństwo jest kultura słowa i języka, którym posługujemy się w sieci. Szanujmy się wzajemnie, przestrzegajmy etykiety językowej i kulturalnego zachowania w komunikacji z innymi.

Data dodania: 2020-11-02
Organizacji pracy szkoły w systemie zdalnym
NAUCZANIE ZDALNE
od 26 października 2020 - 8 listopada 2020

Regulamin organizacji pracy szkoły w systemie zdalnym
od dnia 26 października 2020r.
Data dodania: 2020-10-25