Regulamin programu stypendialnego
Marzenia się spełniają.

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy podpisał bardzo ważne porozumienie
o  współpracy z PKP Polskie Linie Kolejowe. Podpisana  umowa patronacka obejmuje kształcenie przyszłych kolejarzy na kierunku Technik Transportu Kolejowego w Drzewicy.  Uczniowie będą mieć zapewnioną praktykę zawodową
u boku wykwalifikowanych pracowników  Zakładu Linii Kolejowych.
Najlepszym uczniom od II klasy będą wypłacane comiesięczne stypendia.
W ramach współpracy uczniowie zyskają możliwość doskonalenia wiedzy
i umiejętności na nowoczesnym symulatorze urządzeń sterowania ruchem kolejowym.
Do podpisania tego tak doniosłego dokumentu doszło w siedzibie spółki w Warszawie, a na umowie o współpracy podpisy złożyli Pan Ireneusz Merchel – Prezes Zarządu PKP  PLK  oraz Pan Piotr Majeczka – Członek Zarządu  PKP  PLK jak również  Marian Pisarski  - dyrektor Zespołu Szkól Powiatowych w Drzewicy.

Jako dyrektor szkoły chcę bardzo serdecznie podziękować Panu Robertowi Telusowi – Posłowi Ziemi Opoczyńskiej oraz Panu Marcinowi Baranowskiemu – Staroście Opoczyńkiemu  jak również Pani Marii Barbarze Chomicz -  w-ce Staroście oraz Panu Rafałowi Kądzieli w-ce Przewodniczemu Rady Powiatu w Opocznie za ogromne zaangażowanie, za pomoc i wsparcie,  jakie wykazali by szkoła mogła podpisać dokument o współpracy z tak dużą spółką, jaką jest PKP Polskie Linie Kolejowe.
Gorąco wierzę, że właśnie szkoła w Drzewicy stanie się placówką w centralnej Polsce kształcącą młodzież pod tak ważną gałąź przemysłu,  jaką  są Polskie Koleje Państwowe.

Marian Pisarski

--Galeria--

Data dodania: 2021-09-30
Targi Kolejowe „TRAKO”

Zespół Szkół Powiatowych w Drzewicy został zaproszony przez firmę Intercity na targi kolejowe „TRAKO”. Zapraszająca nas firma zagwarantowała nam bezpłatny pobyt na targach oraz powrót do Opoczna pociągiem tejże firmy. Spotkanie branży kolejowej, które odbyło się w Gdańsku to największe i najbardziej prestiżowe targi związane z branżą transportu kolejowego w Polsce oraz jedne z większych w świecie.

Do Gdańska przyszli Technicy Transportu Kolejowego pojechali pociągiem. Przyjemna i szybka podróż z Opoczna do Gdańska.

Piątek 24 września poświęcony był młodzieży, był to Dzień Edukacji w branży transportu kolejowego. Wystawcy prezentowali podczas niego najciekawsze oferty pracy, staży i praktyk. Uczestnicy mieli możliwość bezpośredniej wymiany informacji z potencjalnymi pracodawcami. Podczas kilku godzin pobytu na targach nasi uczniowie uczestniczyli w prelekcji oraz warsztatach przygotowanych specjalnie z myślą o osobach poszukujących pracy w branży.

Hitem na targach był pierwszy na świecie pasażerski pociąg wodorowy, który podczas TRAKO zaprezentowała firma Alstom. Pociąg jest wyposażony w ogniwa paliwowe do przetwarzania wodoru w energię elektryczną. Jest cichy, porusza się znacznie płynniej niż jednostki spalinowe. Co najważniejsze jest w pełni bezemisyjny – emituje jedynie parę wodną i wodę.

„Wodorową” nowością na targach była też lokomotywa manewrowa z ogniwami wodorowymi od bydgoskiej PESY, jest to pierwszy taki pojazd wyprodukowany w Polsce.

Po zakończeniu pobytu na targach nasza młodzież zwiedzała stare miasto w Gdańsku, a spośród ogromnej rzeszy zwiedzających Starówkę wyróżnialiśmy się pięknymi szkolnymi strojami.

Powrót do Opoczna pociągiem Pendolino okazał się jeszcze szybszą i jeszcze przyjemniejszą podróżą. Polecam.

Organizacja wyjazdu była możliwa dzięki wsparciu władz Powiatu Opoczyńskiego oraz Rady Rodziców Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy. Składamy serdeczne podziękowania za pomoc w umożliwieniu udziału w targach naszym uczniom - całemu zarządowi powiatu,  a w szczególności Panu Staroście – Marcinowi Baranowskiemu, Pani Wicestaroście – Marii Barbarze Chomicz, jak również Pani Agnieszce Wolskiej – Przewodniczącej Rady Rodziców.

Data dodania: 2021-09-29
Wizyta młodszych kolegów w naszej szkole

W ubiegły wtorek naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Grażyną Gruszecką oraz p. Małgorzatą Komar.

Pan Dyrektor zapoznał młodzież z aktualną ofertą dydaktyczną szkoły, szczególnie akcentując profile zawodowe oraz kierunki przyszłości. Ponadto, nasze młodsze koleżanki oraz koledzy mogli zajrzeć do każdej sali, zobaczyć od kulis bazę dydaktyczną każdego profilu, poznać kadrę nauczycielską i choć przez chwilę poczuć atmosferę panującą na poszczególnych lekcjach.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczącej współpracy z lokalnymi i okolicznymi firmami oraz przedsiębiorstwami, poprzez organizowanie praktyk zawodowych, jak również zasad otrzymywania stypendiów naukowych w naszej szkole.

Wizyta młodzieży ukierunkowana była na preorientację zawodową oraz integrację międzypokoleniową, miała na celu pomóc młodzieży w wyborze kierunku dalszego kształcenia oraz zawodu, a tym samym odnalezienia się na rynku pracy.

Wyrażamy nadzieję, że podczas tego spotkania uczniowie uzyskali podpowiedź do podjęcia decyzji, aby to właśnie w przyszłości przekroczyć progi naszej szkoły.

=Galeria=

Data dodania: 2021-09-15
Telefon zaufania

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

zródło: https://www.gov.pl/

Data dodania: 2021-09-10