Mikołajki

Wiadomo nie od dziś, że na uczniów Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy zawsze można liczyć. Tym razem uczniowie Technikum im. HUBALA: Jakub Kalużny, Maciej Chrobak, Bartłomiej Chrobak, Gabriela Kośka, Marta Kośka, Weronika Walasik, Otylia Łysakowska, Marcelina Kaczmarek oraz Kamil Jakubczyk wystąpili w roli pomocników Świętego Mikołaja.

W niedzielę, 5 grudnia, Bazylika w Studziannie po brzegi wypełniona była dziećmi, które przybyły wraz ze swoimi rodzinami i z niecierpliwością oczekiwały na spotkanie z ich ulubionym świętym – Świętym Mikołajem. Dzieci było tak dużo, że gdyby nie pomoc naszych wolontariuszy – Mikołaj na pewno nie poradziłby sobie z rozdawaniem prezentów.

Warto dodać, że na niedzielne spotkanie Mikołaj przybył do Sanktuarium na zaproszenie Stowarzyszenia Bazyliki w Studziannie, a prezes Stowarzyszenia – Marian Pisarski złożył serdeczne podziękowania tym, którzy pomogli Mikołajowi: Tobiaszowi Bocheńskiemu – Wojewodzie Łódzkiemu, Dominikowi Niemirskiemu – wiceburmistrzowi Drzewicy oraz paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Brudzewicach, a także uczniom HUBALA.

Data dodania: 2021-12-07
Zebranie z rodzicami

DRODZY RODZICE !

Zapraszamy na zdalne spotkania z wychowawcami klas

na platformie Teams

2 grudnia (czwartek)

Data dodania: 2021-12-01
Coroczny Dzień Kolejarza

Coroczny Dzień Kolejarza obchodzony jest 25 listopada w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, która jest patronką Kolejarzy. W naszej szkole w dniu 29.11.2021 roku, również w celu upamiętnienia tego święta wystąpił z prelekcją na temat "Bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych" pracownik PKP PLK Zawiadowca Sekcji Eksploatacji w Idzikowicach Krzysztof Siankowski. Swoje wystąpienie pan Zawiadowca poprzedził przybliżeniem nam historii powstania kolei w naszym kraju. Dzięki PKP PLK S.A. i  Firmie Remtrak wszyscy uczniowie otrzymali drobne upominki aby przytoczone zasad bezpieczeństwa na dłużej zapadły w ich pamięci.

Data dodania: 2021-11-29
Hangar 646. Wycieczka do warszawskiego parku trampolin!

W dniu 19 listopada uczniowie Zespołu Szkół Powiatowych w Drzewicy z klas II TC, IITA, a także pojedyncze osoby z klas III TEF, IIITA i IIITBC, wyruszyli autokarem na wycieczkę do Warszawy. Celem była min.  aktywizacja ruchowa młodzieży, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, ale też przeciwdziałanie apatii i zniechęceniu jakie mogły by się pojawić po okresie zdalnej nauki spowodowanej pandemią Covid -19. Uczniowie z ogromną przyjemnością i autentyczną radością korzystali z wszystkiego co oferuje Hangar 646, czyli warszawski park trampolin. Olbrzymi basen z gąbkami,  trampolina sportowa,  trampoliny z koszami do ćwiczenia wsadów, arena do zbijaka i wiele innych atrakcji naładowało pozytywną energią naszą młodzież. Na koniec, nie mogło zabraknąć żelaznego punktu każdej wycieczki, tym razem była to Galeria Mokotów. Drobne zakupy, ale też wizyta części uczniów z opiekunem w Empiku - rozmowa o nowościach książkowych, preferencjach czytelniczych.

Z wycieczki szczęśliwie wróciliśmy tego samego dnia wieczorem. I w tym miejscu opiekunowie tej wyprawy
p. Elżbieta Woźniak i p. Waldemar Danielik chcą podziękować naszej młodzieży za, nie tak wcale powszechną obecnie, odpowiedzialność, punktualność, właściwe zachowanie i kulturę osobistą jaką zaprezentowali. Dobrze to świadczy o Rodzicach, Uczniach i Szkole.

Data dodania: 2021-11-25
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU

W środę świętowaliśmy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się o godz. 9.00 na sali gimnastycznej wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego". Następnie głos zabrał dyrektor szkoły p. Marian Pisarski, który wskazał na doniosłość i znaczenie tego wydarzenia, jakim było odzyskanie przez Polskę niepodległości po tak długim okresie niewoli. Podkreślił konieczność dbania o suwerenność i niepodległość naszego kraju szczególnie w obliczu pojawiających się obecnie zagrożeń. Następnie prowadzący akademię uczniowie – Martyna Pawul      i Jakub Kalużny przybliżyli zebranym  historię dróg Polaków do niepodległości. Padły ważne daty, nazwiska i wydarzenia z tamtych lat. Pieśni wojskowe wspaniale zaśpiewała dla nas Julia Mastalerz. Była to poetycko – dźwiękowa wyprawa pomiędzy wersy wybitnej polskiej poezji poetów-żołnierzy, których los rzucił w wir wojny, okupacji. Kolejnym elementem artystycznej oprawy tego święta była recytacja wybranych wierszy o Polsce. Swoją ich interpretację zaprezentowali dla nas Aleksandra Bandurska, Agnieszka Kasicka, Dziurzyńska Zuzanna i Michał Bogatek. Na koniec powróciliśmy do akcentów muzycznych. Chór w składzie: Martyna Pawul, Aleksandra Pawul, Małgorzata Wójcik, Gabriela Noga i Magdalena Szpocińska zaśpiewał dla nas dwa nostalgiczne utwory, które wprowadziły zebranych w nastrój zadumy nad losami naszej ojczyzny i troski o nią. Sztandar szkoły na akademii godnie prezentował 3 osobowy poczet sztandarowy: Aleksandra Kwiecień, Oskar Gapys      i Małgorzata Wójcik. W tym miejscu chcielibyśmy też podziękować tym uczniom, których na uroczystości szkolnej widać nie było, ale efekty ich pracy już tak. Dziękujemy zatem Hubertowi Kobylarczykowi oraz Dawidowi Klacie za obsługę sprzętu muzycznego i nagłośnienia. Marii Szymańskiej, Magdzie Kędzierskiej, Filipowi Pękali i Mateuszowi Kasickiemu  za przygotowanie oprawy wizualnej i stosowny do obchodzonej rocznicy wystrój sali. I na koniec z kronikarskiego już tylko obowiązku chcielibyśmy podziękować nauczycielom naszej szkoły p. Waldemarowi Danielikowi i p. Annie Pietrasik za pomoc uczniom w przygotowaniu tej uroczystości i czuwaniu nad całością.

Data dodania: 2021-11-10