DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W „HUBALU”

Tradycją już stało się, że w szkołach im. „Hubala” Dzień Edukacji Narodowej jest jednocześnie szczególnym świętem dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu składają ślubowanie na sztandar szkoły. Jest to również okazja, by jak co roku, z racji funkcjonowania w szkole klas policyjnych, podpisać porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Tegoroczna uroczystość miała miejsce w dniu 12 października, a swoją obecnością uświetnili ją:Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie - mł. insp. Wojciech Dworak, proboszcz parafii św. Łukasza w Drzewicy – ks. Adam Płuciennik, kierownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej filia w Drzewicy – p. Inga Świderczak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy – p. Krzysztof Wylon, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą – Anną Frączak na czele oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy przez...

Data dodania: 2018-10-17
Zmiany organizacyjne

od 1 października ulega zmianie organizacja pracy szkoły:
lekcje zaczynamy o  7:45.
Proszę o sprawdzanie nowego planu lekcji
(od piątku)

Data dodania: 2018-09-24

17 września obchodzimy kolejną tragiczną rocznicę sowieckiej agresji na Polskę.

Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy pragnie przypomnieć o tych tragicznych wydarzeniach w sposób nietypowy, inny, oryginalny.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy w poniedziałek,

17 września, wieczorem, po godz. 19:00

przed budynek naszej szkoły

(ul. Staszica 5) .

Mile widziany każdy, kto zechce przyłączyć się do nas.

Data dodania: 2018-09-14
NARODOWE CZYTANIE 2018

NARODOWE CZYTANIE POD PATRONATEM PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY

W piątek 7 września 2018 r. (w przeddzień finału ogólnopolskiego) w ogrodzie szkolnym ZSPg w Drzewicy odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania.

W tym roku „Przedwiośnie” S. Żeromskiego wspólnie czytali: dyrekcja, uczniowie i nauczyciele.

Wydarzenie odbywało się pod hasłem: Polska, ale jaka? i zawierało treści patriotyczne o charakterze wychowawczym.

Ideą spotkania było wskazanie młodzieży, iż to oni w przyszłości powinni stać na straży Polski demokratycznej, budowanej na zgodzie i jedności narodowej.

Organizację przedsięwzięcia koordynowała p. Grażyna Wójcik.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom tego spotkania.

Data dodania: 2018-09-14
zebranie

Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy informuje,
że  pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie z rodzicami odbędzie się w czwartek,