Odbiór świadectw

Odbiór świadectw dojrzałości - 5 lipca, od godz. 12:00 w sekretariacie szkoły.

Data dodania: 2022-07-04
Lista osób zakwalifikowanych

Lista osób zakwalifikowanych do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów „Kompetencje z Grecji”

LISTA

Data dodania: 2022-07-01
Bezpieczne wakacje

Data dodania: 2022-06-29
Zakończenie roku szkolengo 2021/2022

I nadszedł ten długo wyczekiwany czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach ciężkiej pracy – WAKACJE! 24 czerwca 2022 roku rozpoczęło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w Zespole Szkół Powiatowych w Drzewicy. Spotkaliśmy się wspólnie na orliku. Swoją obecnością naszą uroczystość uświetnili zacni goście: Radna Powiatu Opoczyńskiego Pani Maria Witkowska, która reprezentowała Posła na Sejm RP Pana Roberta Telusa i Starostę Powiatu Opoczyńskiego Pana Marcina Baranowskiego, Pan Krzysztof Siankowski, który reprezentował Dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Skarżysku-Kamiennej Pana Krzysztofa Pióro, Prezes PKP Intercity REMTRAK Pan Witold Bawor, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy Pani Agnieszka Brola, Kierownik PPP
w Opocznie z Filią w Drzewicy Pani Małgorzata Nasulewicz oraz Przedstawicielka Rady Rodziców Pani Marta Szymańska.

Za nami rok ciężkiej i wytężonej pracy. Gratulujemy wszystkim uzyskanych wyników
w nauce, a szczególnie uczniowi klasy III TD Michałowi Bogatkowi, który uzyskał najwyższą średnią ocen w szkole: 5,31 i został jednym z kandydatów do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. Drugim kandydatem jest Piotr Kłusek (śr. 5,19). Uczniowie którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole to również: Natalia Cichacka (śr. 5,23), Agnieszka Kasicka (śr. 5,15), Zuzanna Dziurzyńska (śr. 5,08), Oskar Gapys (śr. 4,91) i Dawid Gosa (śr. 4.86).

Najwyższą frekwencję w roku szkolnym 2021/2022 uzyskał uczeń z klasy II TB Kacper Nowakowski. Tytuł Czytelnika Roku przyznano uczennicy klasy III TA Otylii Łysakowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za miłe słowa i życzenia. Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem firmy PKP Intercity REMTRAK, która ufundowała nagrody dla trzech najlepszych uczniów z klas technikum transportu kolejowego
i informatycznego oraz firmy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., która przyznała bonusy dla swoich stypendystów: Małgorzaty Wójcik, Adriana Jędrzejczaka i Jana Wijaty.

Dziękujemy Panu Posłowi na Sejm RP Robertowi Telusowi za ufundowanie nagród dla uczniów szczególnie zaangażowanych społecznie. W tym roku szkolnym na wyróżnienie zasłużyli: Wiktoria Karbownik, Aleksandra Pawul, Dawid Fidos i Tomasz Wiktorowicz.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Data dodania: 2022-06-29
Pielgrzymka do Studzianny

W pierwszych słonecznych dniach czerwca, kiedy myśli uczniów stopniowo wybiegają do wakacji, społeczność naszej szkoły wzięła udział w Gminnej Pieszej Pielgrzymce Młodzieży do sanktuarium w Studziannie. Każdy niósł swoje osobiste intencje i sprawy, ale tą która co roku przyświeca uczestnikom, jest dziękczynienie za mijający rok szkolny i powierzenie się Bogu na kolejne lata nauki. Uczniowie naszego technikum oraz klas 7. i 8. ze szkół podstawowych z Drzewicy, Radzic, Brzustowca i Domaszna po modlitwie ks. Proboszcza ruszyli na pielgrzymi szlak wraz ze swoimi nauczycielami oraz katechetą - ks. Michałem Kopcińskim, wikariuszem z Drzewicy. Droga upływała w radości, przy wspólnym śpiewie i modlitwie różańcowej. Centralnym punktem pielgrzymki była Msza święta w studzianskiej bazylice a po niej ognisko i zabawa na placu za sanktuarium. Serdecznie podziękowanie za organizację pielgrzymki składamy Parafii Drzewica oraz władzom naszej gminy.

Data dodania: 2022-06-27