Wizyta młodszych kolegów w naszej szkole

W ubiegły wtorek naszą szkołę odwiedzili uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Radzicach Dużych wraz ze swoimi wychowawczyniami: p. Grażyną Gruszecką oraz p. Małgorzatą Komar.

Pan Dyrektor zapoznał młodzież z aktualną ofertą dydaktyczną szkoły, szczególnie akcentując profile zawodowe oraz kierunki przyszłości. Ponadto, nasze młodsze koleżanki oraz koledzy mogli zajrzeć do każdej sali, zobaczyć od kulis bazę dydaktyczną każdego profilu, poznać kadrę nauczycielską i choć przez chwilę poczuć atmosferę panującą na poszczególnych lekcjach.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali informacji dotyczącej współpracy z lokalnymi i okolicznymi firmami oraz przedsiębiorstwami, poprzez organizowanie praktyk zawodowych, jak również zasad otrzymywania stypendiów naukowych w naszej szkole.

Wizyta młodzieży ukierunkowana była na preorientację zawodową oraz integrację międzypokoleniową, miała na celu pomóc młodzieży w wyborze kierunku dalszego kształcenia oraz zawodu, a tym samym odnalezienia się na rynku pracy.

Wyrażamy nadzieję, że podczas tego spotkania uczniowie uzyskali podpowiedź do podjęcia decyzji, aby to właśnie w przyszłości przekroczyć progi naszej szkoły.

=Galeria=

Data dodania: 2021-09-15
Telefon zaufania

Od poniedziałku, 6 września działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci i rodziców. Pod numerem telefonu 800 800 605 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów oraz prawników. Wsparcie można otrzymać także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl. Nowy numer telefonu został uruchomiony na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

zródło: https://www.gov.pl/

Data dodania: 2021-09-10
zebranie z rodzicami

DRODZY RODZICE !
Zapraszamy na spotkania z wychowawcami klas
9 września (czwartek), 15:45

(harmonogram w załączeniu)

Data dodania: 2021-09-08
Liceum dla Dorosłych

UWAGA!!!
Słuchacze V semestru Liceum  dla Dorosłych
pierwsze zajęcia w tym semestrze 10 - 11 września
szczegółowy plan w zakładce LICEUM DLA DOROSŁYCH

Data dodania: 2021-09-08
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Dziś sala gimnastyczna została wypełniona po brzegi. Miło nam poinformować, że w tym roku szkolnym naukę będzie łącznie rozpoczynać i kontynuować 244 uczniów. Cieszymy się z tak dużej frekwencji i zainteresowania młodzieży kierunkami przyszłości. To dowód na to, że nasza szkoła prężnie się rozwija.

Pan Dyrektor, Marian Pisarski powitał wszystkich uczestników spotkania - przedstawicieli Grona Pedagogicznego oraz obsługi, przybyłych gości, całą społeczność uczniowską oraz rodziców. Podkreślił znaczenie historyczne dramatycznych wydarzeń, wskazując daty  01 września oraz 17 września 1939. Uwrażliwiając tym samym młodzież na pamięć i tożsamość narodową.

Następnie poprosił o zabranie głosu zacnych gości. W imieniu Starosty Opoczyńskiego, Marcina Baranowskiego oraz Wicestarosty, Marii Barbary Chomicz – Pani  Małgorzata Grzesińska - złożyła najlepsze życzenia naszym uczniom. Natomiast przedstawiciel współpracującej ze szkołą firmy PKP Intercity REMTRAK - Pan Rafał Kądziela w imieniu swoim oraz prezesa pana Krzysztofa Wiktorowicza podziękował naszym aktorom – Martynie Pawul, Oskarowi Gapysowi, Filipowi Kopczyńskiemu oraz Łukaszowi Bieńkowi za udział w filmiku promującym firmę oraz profile kolejowe i informatyczne w naszej szkole i życzył wszystkim uczniom pomyślności na drodze zdobywania wiedzy i umiejętności praktycznych.

Pan Dyrektor z dumą wyróżnił na tle całej społeczności uczniowskiej: Martynę Pawul oraz Tomasza Wiktorowicza, laureatów majowego ogólnopolskiego konkursu pn. „Sejm Dzieci i Młodzieży” – podkreślając ich sukces jako posłów oraz podziękował za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Wyrażamy nadzieję, że będzie to udany rok, pełen pomysłów, zapału i motywacji do systematycznej pracy. Rok, w którym zrealizujemy wiele projektów i przedsięwzięć, a nasi uczniowie odniosą sukces na miarę swoich możliwości. Liczymy także na owocną współpracę z rodzicami i partnerami szkoły.

Serdeczne podziękowania dla Pani Elżbiety Woźniak. Pana Waldemara Danielika oraz Pana Andrzeja Kwietnia wraz z ich wychowankami za przygotowanie części oficjalnej inauguracji roku szkolnego 2021/2022.

Data dodania: 2021-09-02