Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Przegląd Artystyczny
Przegląd Artystyczny

Przegląd Artystyczny – 11 wyróżnień dla naszych uczniów!

W środę, 5 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbył się IX Przegląd Dorobku Artystycznego, w którym wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne  powiatu opoczyńskiego.  Jury Przeglądu nie przyznaje ogólnych nagród dla szkół, ale wyróżnienia indywidualne osoby za szczególne talenty. Uczniowie ZSPg w Drzewicy zdobyli aż jedenaście nagród w czterech kategoriach:

- za talent aktorski zostały wyróżnione Magdalena Niemirska i Karolina Stobieniecka,

- za zdolności wokalne: Paulina Gapys i Aleksandra Bińkowska,

- za  umiejętność gry na instrumencie: Paweł Wierzbicki,

- za umiejętności taneczne: Paulina Czpak, Olga Widawska, Mariusz Lach, Robert Szcześniak, Wojciech Wolski, Tomasz Wołąkiewicz.

Nagrody – upominki (pendrive) otrzymali również: Aleksandra Lubowicka, Agnieszka Klimek, Kinga Ciecierska, Kamil Górny, Mateusz Jamroziak i Łukasz Kowalczyk.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali słowno – muzyczno – taneczne przedstawienie ludowe pt. „Comber albo jak się ożeni to się odmieni”, prezentujące dawny zwyczaj „wkupowania się” młodych mężatek do tzw. cechu babskiego. Uczniowie na scenie musieli posługiwać się gwarą opoczyńską, zaśpiewali kilka pieśni ludowych związanych tematycznie z przedstawieniem oraz wykonali trzy tańce: tzw. chodzonego, krzyżoka i polkę. Występ naszych uczniów bardzo się podobał i był gromko oklaskiwany przez widzów. Grupę do występów przygotowały panie Grażyna Wójcik i Anna Niemczyk-Więckowska, przy profesjonalnym wsparciu i zaangażowaniu pani Aliny Szymańskiej z Ośrodka Kultury w Drzewicy. W jury przeglądu, z ramienia naszej szkoły zasiadał pan Waldemar Danielik.

Data dodania: 2012-12-06