Jestes tutaj: Strona glówna -> News: KLASY POLICYJNE W RADOMIU
KLASY POLICYJNE W RADOMIU

W dniu 25 stycznia uczniowie klas I P, II P i III P wraz z wychowawcami pp. Grażyną Wójcik, Elżbietą Woźniak oraz p. Waldemarem Danielikiem uczestniczyli w wycieczce do Radomia. Była ona nagrodą za zajęcie pierwszych miejsc w szkolnym konkursie kolęd i pastorałek, a jednocześnie elementem realizacji rozszerzenia policyjnego.  Pierwszym punktem programu była wizyta w Muzeum Lotnictwa Radomskiego mieszczącego się w budynku Klubu Garnizonowego 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego. Tam uczniowie mieli możliwość zapoznania się z początkami lotnictwa na ziemi radomskiej, jego niemal 100 - letnim dorobkiem i historią. Poznali sylwetki wybitnych i zasłużonych lotników oraz ich dowódców. Obejrzeli również materialne pamiątki min. z walk wrześniowych w obronie Radomia. Następnie udaliśmy się do spadochroniarni – czyli budynku w którym przygotowuje się i przechowuje sprzęt do skoków. Podoficer lotnictwa w niezwykle ciekawy sposób przedstawił uczniom tajniki skoków spadochronowych, wyposażenia skoczków, a także zasady przetrwania na wrogim terenie po katapultowaniu się z samolotu. Kolejnym punktem programu była wizyta w hangarach lotniczych. Tutaj oglądaliśmy samoloty szkolno-treningowe PZL 130 Orlik. Ich charakterystyki lotu i wyposażenia przybliżał nam podoficer mechanik pracujący na co dzień z tymi maszynami. Każdy zainteresowany miał możliwość przyjrzenia się kokpitom tego samolotu, jego silnikowi, a także poszczególnym elementom wyposażenia. Najwięcej jednak wrażeń dała uczniom możliwość „ polatania” takim samolotem z wykorzystaniem symulatora lotów, mieszczącego się w Centrum Szkolenia Podchorążych. Jednemu z nich – Mateuszowi Kobyłce udało się zarówno wystartować, jak i wylądować – co zdaniem pilotów jest manewrem trudnym.

Po wizycie w 42 Bazy Lotnictwa Szkolnego część grupy udała się do kina na wybrane przez siebie filmy, a pozostali postanowili skorzystać z uroków zimy i udali się na lodowisko, które zapewniło nie mniej wrażeń niż w/w atrakcje wycieczki. W godzinach wieczornych wszyscy uczestnicy wycieczki szczęśliwie zameldowali się w swoich domach.

Data dodania: 2013-01-28