Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Uczniowie oddawali krew
Uczniowie oddawali krew

We wtorek, 15 marca odbyła się w Drzewicy kolejna zbiórka krwi organizowana przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa oraz Polski Czerwony Krzyż. Tym razem nie została jednak przeprowadzona w remizie OSP, ale w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Drzewiccy licealiści mieli więc okazję wesprzeć bank krwi i pomóc osobom, którym najcenniejszy lek może uratować zdrowie lub życie.
Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów. Pielęgniarki zarejestrowały łącznie dwadzieścia siedem osób, z których po 450 ml krwi oddało dwadzieścia. Pobrano dziewięć litrów drogocennego płynu.
– Prawie wszyscy podzielili się krwią po raz pierwszy w życiu. Witamy ich w gronie krwiodawców i liczymy na dalszą współpracę – mówi Lucyna Zalega z opoczyńskiego punktu krwiodawstwa, główna organizatorka zbiórki. – Jednocześnie bardzo dziękujemy dyrekcji szkoły za gościnność, z którą zawsze się tu spotykamy oraz za miłą, serdeczną atmosferę.
A już za niewiele ponad trzy tygodnie Drzewica znowu będzie miejscem akcji krwiodawczej. Druga w tym roku zbiórka krwi w strażnicy OSP zostanie zorganizowana w niedzielę, 10 kwietnia.

Data dodania: 2011-03-22