error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwa Powiatu w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców.
Mistrzostwa Powiatu w piłkę ręczną dziewcząt i chłopców.

W dniach 12-13 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej w ramach licealiady. W pierwszym dniu zmagań do rywalizacji przystąpiły dziewczęta, grano systemem każdy z każdym. Nasze uczennice do pierwszego meczu z gospodyniami wyszły nieco stremowane, efektem czego była gładka porażka. Podobnie rozpoczął się drugi mecz z Samorządowym Liceum Ogólnokształcącym, jednak z minuty na minutę dziewczęta się rozkręcały odnosząc przekonywujące zwycięstwo 8-4 (bramki Karolina Łęgosz 4, Eliza Noga 3, Paulina Czpak 1). Mecz nr 3 z Zespołem Szkół Ekonomicznych Nr 1 decydował o drugim miejscu. Kolejna słaba pierwsza część meczu spowodowała, że trzeba było gonić wynik, niestety dla naszej drużyny zabrakło czasu i przegrały z „Ekonomikiem” 3-4 (bramki Eliza Noga 2 i Paulina Czpak) i ostatecznie zajęły trzecie miejsce. Skład ZSPg Drzewica: Marita Wrzosek, Natalia Minikina, Monika Stolarczyk – Magdalena Niemirska, Paulina Czpak, Małgorzata Karkowska, Aleksandra Bińkowska, Klaudia Nowak, Karolina Łęgosz, Eliza Noga, Weronika Smyk, Weronika Bednarczyk.

W kolejnym dniu rywalizowali chłopcy, grano w dwóch trzyzespołowych grupach. ZSPg Drzewica  w pierwszym pojedynku ulegli nieznacznie Samorządowemu Liceum Ogólnokształcącemu z Opoczna 6-8 (bramki Paweł Smolarski 3, Bartosz Łęgosz 1, Igor Barul 1, Bartosz Balasiński 1). Nasi grali bardzo ambitnie pomimo iż przegrywali do przerwy 1-6, w drugiej połowie potrafili się zmobilizować, gonili wynik, ale w końcówce zabrakło nieco szczęścia. Drugi mecz „o wszystko”, miał decydować o tym która drużyna zagra w półfinałach, a rywalem był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 z Opoczna. Od początku prowadzenie objęli Drzewiczanie. Zaraz po przerwie na tablicy wyników widniał wynik 4-1. W tym momencie coś się zacięło w ich grze, chłopcy stracili siedem bramek z rzędu i przegrali to spotkanie 4-8 (bramki Paweł Smolarski 2, Bartosz Łęgosz, Bartosz Balasiński). Porażka oznaczała odpadnięcie z dalszej rywalizacji. Skład ZSPg Drzewica: Piotr Kowalski, Mateusz Kmita – Bartosz Łęgosz, Paweł Smolarski, Bartosz Balasiński, Kevin Lange, Mateusz Jamroziak, Artur Wojtarek, Damian Brzeziński, Przemysław Nowak, Igor Barul, Dawid Białek.

Data dodania: 2013-11-18