Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Przegląd Artystyczny – 7 wyróżnień dla naszych uczniów!
Przegląd Artystyczny – 7 wyróżnień dla naszych uczniów!

We wtorek, 3 grudnia w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbył się X Przegląd Dorobku Artystycznego, w którym wzięły udział szkoły ponadgimnazjalne  powiatu opoczyńskiego.  W tym roku hasło przewodnie to: „Sport potrzebą każdego człowieka”. Jury Przeglądu nie przyznaje ogólnych nagród dla szkół, ale wyróżnienia indywidualne za szczególne talenty. Uczniowie ZSPg w Drzewicy zdobyli siedem takich nagród w czterech kategoriach:

- talent aktorski: Mateusz Jamroziak, uczeń klasy IIP - główna rola przedstawienia pt. „Sportowe marzenia” przygotowanego przez naszą szkołę.

- zdolności wokalne: Mateusz Kobyłka z kl.IVT (pierwszy męski wokal Zespołu Szkół w Drzewicy), Monika Stolarczyk – kl.IA (pierwszy żeński wokal Zespołu Szkół w Drzewicy) oraz raperzy: Bartłomiej Chałubiński, kl.IT i Adrian Stępień, kl.IIIP, którzy przygotowali swój autorski występ – tekst i wykonanie, specjalnie na potrzeby tematyczne tegorocznego Przeglądu,

- talent instrumentalny: Bartłomiej Krzemiński, kl.IIT, gitara,

-         umiejętności taneczne: Patrycja Bogatek, kl.IA.

Choć, tak naprawdę fantastycznie zatańczyły wszystkie cztery cheerleaderki, prezentując jednakowy, wysoki poziom taneczny. Wraz z Patrycją były to: Patrycja Grzybek, Sandra Wieczorek oraz wspomniana już Monika Stolarczyk, wszystkie z klasy IA.

Na wyróżnienie zasłużyła też Paulina Gapys z kl.IIP (laureatka ubiegłorocznego Przeglądu i kolejny pierwszy żeński wokal szkoły), która wspaniale zaśpiewała zarówno w duecie z Mateuszem, jak i solo, przy akompaniamencie Bartka (gitara) i Pawła Wierzbickiego z kl.IIIP (również ubiegłorocznego laureata, specjalisty od instrumentów klawiszowych).

Wielka szkoda, że jury nie przewidziało w tym roku nagród za talenty sportowe, bo naprawdę mieliśmy się czym (a raczej – kim) pochwalić:

-          Patrycja Kasińska z kl.IT ujęła publiczność swoim pokazem gimnastyki artystycznej,

-         nasi mistrzowie – kajakarze, Bartosz Łęgosz i Przemysław Nowak, świetnie prezentowali się nie tylko w  strojach do kajaków, ale też - wraz z Dawidem Białkiem z kl.IA – w tradycyjnych strojach opoczyńskich...żeńskich, jako chórek w przeboju „Koko Euro spoko”,

-         Jakub Grudzień i Rafał Wiśniewski z kl.IVT pokazali jak skutecznie bronić się przed napastnikiem, czyli krav-maga,

-         Magdalena Krzemińska z Aleksandrą Bińkowską z kl.IIP dały efektowny popis karate,

-         Natalia Minkina i Błażej Szczotka z kl.IT pokazali, jak wygląda autentyczny, zawodowy boks (wypadli naprawdę przekonująco),

-         Igor Barul z kl.IT „tańczył” z piłką do nogi w tzw. free-style'u.

Do tego grona sportowców należy włączyć wspomnianych już: M.Stolarczyk i P.Bogatek – pokaz jazdy na rolkach oraz P.Grzybek i D.Białka – prezentujących biegi.

Całości programu dopełniła prezentacja multimedialna przygotowana przez Huberta Ptaszka i Łukasza Malinowskiego z kl.IT, której szczególne walory docenili organizatorzy imprezy, podkreślając, że byliśmy jedyną szkołą, która zwróciła uwagę na potrzebę uprawiania sportu przez niepełnosprawnych.

Przebieg całości dokumentował w formie zdjęć i filmu szkolny specjalista ds. sprzętu fotograficznego, Kamil Kądziela z kl.IIT

Każdy uczestnik otrzymał nagrodę – upominek (pendrive).

Występ naszych uczniów bardzo się podobał i był gromko oklaskiwany przez widzów. Grupę do występów przygotowały panie Anna Niemczyk-Więckowska i Elżbieta Woźniak, przy profesjonalnym wsparciu i zaangażowaniu pana Piotra Podogrockiego. W jury przeglądu, z ramienia naszej szkoły zasiadała pani Grażyna Wójcik.

Zachęcamy do obejrzenia prezentacji z przeglądu.

Film z przeglądu dostępny na szkolnym kanale Youtube,

a zdjęcia w galerii zdjęć.

Data dodania: 2013-12-04