Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Studniówka 2014
Studniówka 2014

Studniówka w jedną noc - a wspomnienia na całe życie…

W sobotę -18 stycznia 2014 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbył się bal studniówkowy, w którym uczestniczyło prawie 100 osób.

Wśród zaproszonych gości byli: Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Opocznie: Andrzej Sosnowiec i Sławomir Jakubczyk, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy, nauczyciele i przedstawiciele samorządu szkolnego.

Otwarcia balu dokonał gospodarz uroczystości - dyrektor Andrzej Król, który w pięknych słowach wypowiedzianych prozą i wierszem uświadomił wszystkim, jak ważnym i niezapomnianym wydarzeniem w zwyczaju szkolnym jest studniówka.

Jak staropolska tradycja nakazuje, po przemówieniu Pana dyrektora, zawierającym słowa: „Poloneza czas zacząć… oficjalnie rozpoczęto bal studniówkowy. Polonez wykonany przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem Piotra Podogrockiego zachwycił wszystkich i wprowadził w uroczysty nastrój. Po przemówieniach zaproszonych gości i rodziców głos zabrali uczniowie: Paulina Czpak i Mateusz Kobyłka. Podziękowali oni Panu Dyrektorowi za wielodniową pomoc przy dekoracji sali, a także wszystkim nauczycielom za trud nauczania i wychowania. Jako wyraz wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty, a następnie zaprosili wszystkich do degustacji przygotowanych potraw. Zabawa taneczna przy dźwiękach wesołej, żywiołowej muzyki trwała aż do białego rana. Organizatorzy: rodzice  i uczniowie klas maturalnych włożyli wiele pracy w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości. Ten wspaniały bal - trwający, co prawda tylko jedną noc, zintegrował wszystkich i na pewno pozostanie we wspomnieniach jego uczestników na całe życie.

Data dodania: 2014-02-05