Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: MATURA PRÓBNA Z OPERONEM
MATURA PRÓBNA Z OPERONEM

MATURA PRÓBNA Z OPERONEM – RANKING SZKÓŁ!!! 

W rankingu szkół opublikowanym przez wydawnictwo OPERON po maturze próbnej przeprowadzonej w listopadzie 2013 roku, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy osiągnął najlepszy w województwie wynik w bloku  przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Próbna Matura z Operonem edycja 2013/2014 oficjalnie dobiegła końca pod koniec stycznia br., kiedy do szkół biorących w niej udział wpłynęły raporty z wynikami. Analiza wyników listopadowej matury próbnej stała się podstawą wytypowania najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w poszczególnych województwach. Na swojej stronie internetowej (www.operon.pl) wydawnictwo opublikowało zestawienia lokalne, w których  przedstawiono trzy najlepsze placówki w danym regionie w podziale na przedmioty humanistyczne (j. polski, historia, WOS) i przedmioty matematyczno-przyrodnicze (matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia). ZSPg uplasował się na I miejscu w województwie w bloku przedmiotów matematyczno – przyrodniczych.

Maturzyści z ZSPg w Drzewicy uzyskali wyniki 100% zdawalności z czterech przedmiotów: język niemiecki, geografia, biologia na poziomie podstawowym i biologia na poziomie rozszerzonym. Jednocześnie wyniki, które osiągnęli z geografii (średni wynik 58%), biologii podstawowej (średni wynik 64,5%) oraz biologii rozszerzonej (średni wynik 64%) okazały się sporo wyższe niż średnia wojewódzka (geografia – 42%, biologia podst. – 45%, biologia rozszerz. – 46%) i średnia krajowa (geografia – 42%, biologia podst. – 45%, biologia rozszerz. – 51%).

Maturzystom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników na maturze majowej! 

Data dodania: 2014-02-06