Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Krewniacy
Krewniacy

Kolejna zbiórka krwi w drzewickim ZSPg.

W środę, 12 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, odbyła się pierwsza w tym roku akcja honorowego krwiodawstwa zorganizowana przez opoczyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi.

Na cele zbiórki placówka udostępniła jedno z pomieszczeń kompleksu sportowego, gdzie odbywała się na bieżąco rejestracja, badania, no i oczywiście samo oddawanie krwi.

Akcja jak zwykle cieszyła się dużym zainteresowaniem. Młodzież, a także pracownicy wspólnie pokazali, że ludzie potrzebujący pomocy mogą na nich liczyć.

Zarejestrowano 18 osób. Chętnych było zdecydowanie więcej, ale niestety jednym z kluczowych warunków jest ukończenie 18 roku życia. Sześciu krwiodawców, w tym gronie, zarówno chłopcy jak i dziewczęta, podzielili się najcenniejszym lekiem po raz pierwszy. Dzięki temu akcja zakończyła się wynikiem ponad 8 litrów zebranej krwi.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, oraz zapraszamy ich na kolejne akcje honorowego krwiodawstwa w naszej szkole. Liczymy również na zasilenie naszych szeregów przez kolejne osoby.

Lista osób, które oddały krew:

Kl. IV Ti

Albert Białek