Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Muzeum i Kino
Muzeum i Kino

Muzeum i Kino punktem docelowym wycieczki.

Wprawdzie to nie technicy i kinooperatorzy przyjechali do naszej szkoły, ale to my pojechaliśmy do Muzeum Fabryki i kina w łódzkiej Manufakturze; skutek podobny – zwiedzanie i obejrzenie wybranego przez siebie filmu .  A teraz nieco konkretów. W dniu 26 lutego uczniowie  klas II PT, i I Tech. wybrali się do w/w muzeum i w/w kina – z wielką ochotą zabraliśmy też uczestników XV Konkursu Wiedzy Geograficzno – Turystycznej o Województwie Łódzkim – „ Województwo w sercu Polski”, którym przygotowanie merytoryczne zapewnił n-l geografii p. Jarosław Bednarczyk.. Wyjazd pod wodzą wychowawców ( W. Danielika  i A. Reszki ) zaplanowano na godz . 8.00. O dziwo ruszyliśmy bez poślizgu. Trzech uczestników konkursu – Mateusz Jamroziak, Kinga Namielska i Sebastian Franczak wraz z opiekunem W. Danielikiem wysiedli przy budynku Wydziału Geografii Uniwersytetu Łódzkiego, a pozostali udali się do Manufaktury. Ponieważ pierwsza projekcja odbywała się dopiero o  godz. 13.00 – to czas ten młodzież przeznaczyła na zwiedzanie Muzeum Fabryki i drobne zakupy.

A teraz co do samych filmów. Zdecydowana większość poszła na film „ Jack Strong”  Jest to produkcja Władysława Pasikowskiego opowiadająca o pułkowniku LWP Ryszardzie Kuklińskim. List, który 11 sierpnia 1972 roku Kukliński wrzucił do skrzynki w Wilhelmshaven, rozpoczął historię wartą kilku fabuł, dokumentów i serialu. Niezależnie od oceny historycznej i politycznej, pułkownik ze Sztabu Generalnego Ludowego Wojska Polskiego, który regularnie przekazywał CIA najważniejsze dokumenty Układu Warszawskiego, to człowiek fascynujący. Mierzenie się z tą postacią, będącą dla części społeczeństwa bohaterem, a dla innych zdrajcą warto rozpocząć od obejrzenia tego filmu. Po projekcji uczestnicy wycieczki mieli jeszcze trochę czasu na drobne zakupy w centrum handlowym, po czym wyruszyliśmy w szczęśliwie zakończona drogę powrotną.

Data dodania: 2014-03-07