error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

W dniach 3 i 4 marca 2014 roku w hali sportowej ZSO w Opocznie rozegrane zostały kolejne zawody wliczane do punktacji LICEALIADY. Tym razem były to zawody w koszykówce dziewcząt i chłopców. Jako pierwsi swoje zmagania rozpoczęli chłopcy. Do zawodów zgłoszonych zostało sześć drużyn reprezentujących szkoły: ZSO w Opocznie, ZSS nr1 w Opocznie, ZS Prywatnych w Opocznie, ZSPg nr1 w Opocznie, ZSPg w Drzewicy oraz ZST w Mroczkowie Gościnnym. Po losowaniu drużyny podzielono na dwie grupy. Mecze grupowe rozgrywano dwa razy po 8 minut zaś fazę finałową dwa razy po 10 minut. Spotkania były bardzo wyrównane. Niestety naszej drużynie nie udało się przebrnąć eliminacji w efekcie czego zajęli piąte miejsce. Wygrała drużyna ZSS Nr 1 Opoczno. Poniżej przedstawiamy wyniki grupy 1, w której grała nasza drużyna:

ZSO Opoczno – ZS Prywatna Opoczno 6:11

ZSO Opoczno – ZSPg Drzewica 20:11

ZS Prywatna Opoczno – ZSPg Drzewica 16:10

Skład ZSPg Drzewica: Bartosz Balasiński, Bartosz Łęgosz, Przemysław Nowak, Jakub Grudzień, Damian Brzeziński, Dariusz Myśliński, Igor Barul, Bartłomiej Chałubiński, Artur Wojtarek.

W kolejnym dniu 4 marca swoje zmagania rozpoczęły dziewczęta. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny ze szkół: ZSS nr1 Opoczno, ZSO Opoczno, ZSPg nr1 Opoczno oraz ZSPg Drzewica. Spotkania rozgrywane były systemem każdy z każdym – dwie połowy po 8 minut. W pierwszym meczu nasze dziewczęta spotkały się z gospodarzem i jednym z głównych faworytów do końcowego zwycięstwa. Początek spotkania nerwowy w wykonaniu Drzewicy. Na początku drugiej połowy na tablicy widniał wynik 0-6, później jednak dzieczęta się obudziły, wzmocniły krycie, a w ataku poprawiły znacznie skuteczność. W efekcie czego rzuciły dziesięć punktów pod rząd odnosząc zwycięstwo. Drugi mecz z „Jedynką” drzewiczanki rozpoczęły z animuszem prowadząc z trudnym rywalem 5-4, lecz  od tego momentu coś się w ich grze zacięło. Mało tego nasze uczennice nie trafiły w drugiej połowie ani jednego kosza. Rezultat mógł być tylko jeden porażka i koniec marzeń o wygraniu turnieju. Kolejny mecz z „Ekonomikiem”, który decydował o II miejscu był bardzo ciekawy i zacięty. Dobre spotkanie w ataku rozgrywała zwłaszcza Karolina Łęgosz. Po remisowej pierwszej połowie 6:6, więcej sił i determinacji w końcówce wykazały dziewczęta z Opoczna zajmując II miejsce. Turniej wygrały dziewczęta z ZSS nr 1 Opoczno, nasze uczennice zakończyły zmagania na trzecim miejscu.