Jestes tutaj: Strona glówna -> News: KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ
KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

LAUREACI KONKURSU PIEŚNI I POEZJI PATRIOTYCZNEJ

W środę, 9 kwietnia br. w Ośrodku Kultury w Drzewicy odbyły się eliminacje regionalne XI Diecezjalnego Konkursu Pieśni i Poezji  pod hasłem „Kocham moją Ojczyznę”.

Jednym z celów konkursu jest pogłębienie znajomości historii i kultury polskiej zawartej w pieśni i poezji polskiej na przestrzeni dziejów. Konkurs jest przeprowadzany w dwóch oddzielnych kategoriach: pieśni patriotycznej i poezji patriotycznej.

Uczniowie ZSPg zostali laureatami etapu regionalnego w następujących kategoriach:

I miejsceMonika Stolarczyk z klasy IA, w kategorii pieśni patriotycznej, za wykonanie dwóch pieśni: „Biały krzyż” oraz „Mury” przy gitarowym akompaniamencie Bartłomieja Krzemińskiego z klasy IIT.

I miejsce Patrycja Bogatek z klasy IA, w kategorii poezji patriotycznej, za interpretację wiersza A.Słonimskiego pt. „Alarm” oraz „Rotę” M.Konopnickiej.

II miejsceKinga Namielska z klasy IA, w kategorii poezji patriotycznej, która również recytowała „Rotę” oraz utwór J.Szczepańskiego pt. „Idę walczyć – mamo”.

Zdobywczynie pierwszych miejsc w obydwóch kategoriach wezmą udział w etapie diecezjalnym, który odbędzie się w maju.

Gratulujemy! Życzymy powodzenia w następnym etapie!

Data dodania: 2014-04-14