Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wrażenia z warsztatów
Wrażenia z warsztatów

Wrażenia z warsztatów okiem gimnazjalisty.

Na początku marca zostaliśmy zaproszeni do ZSPg w Drzewicy. Przyjęli nas tam bardzo ciepło i miło. Przygotowano dla nas ciekawe zajęcia: biologiczne, geograficzne i chemiczne. Mieliśmy możliwość obejrzenia szkolnych pracowni oraz korzystać z bogatego wyposażenia.

Na zajęciach biologicznych między innymi tworzyliśmy własne preparaty i rozwiązywaliśmy interaktywne zadania. Mieliśmy możliwość obserwowania różnych substancji pod mikroskopem. Robiliśmy również próby doświadczalne pod okiem nauczyciela (między innymi mierzenie tętna, ciśnienie krwi, a także obserwowaliśmy EKG swojego serca).

W pracowni geograficznej z pomocą licealistów mogliśmy zbadać pH, twardość i zawartość soli mineralnych w wodzie.

Szkoła wywarła na nas przyjazne wrażenie. Po tej wycieczce liceum nie jest takie straszne jak się wydawało Smile

Klasa III F

Data dodania: 2011-04-20