Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Klasy policyjne
Klasy policyjne

9 października 2014 roku klasy „policyjne” z ZSPg w Drzewicy zwiedzały Jednostkę Wojskową w Nowym Glinniku k/Tomaszowa Maz.

Wizyta rozpoczęła się od zapoznania z historią 7 Dywizjonu Lotniczego w Sali Tradycji, gdzie uczniowie mogli obejrzeć galerię zdjęć oraz tradycyjne umundurowanie żołnierzy. Następnie pani psycholog Paulina Kołodziejska zabrała nas na płytę lotniska, gdzie mogliśmy z bliska zobaczyć tankowanie śmigłowców oraz, co chyba było największą atrakcją dla uczniów, wejść do śmigłowca i poczuć się, choć przez chwilę, jak pilot tego statku powietrznego. Następnie, zwiedziliśmy kompleksowy symulator lotu Sokoła „Klaudia”. Każdy uczeń miał możliwość wejść do środka i naocznie przekonać się o jego możliwościach. Wojskowi piloci cierpliwie tłumaczyli, pokazywali i odpowiadali na wszelkie zadawane przez uczniów pytania.

Ostatnią atrakcją było wejście na wieżę kontroli lotów, by zapoznać się z pracą kontrolerów, poznać jej niektóre aspekty, zobaczyć płytę lotniska z tej wysokości oraz lądujące śmigłowce. Kontrolerzy wieży, w sposób niezwykle miły i przyjazny, opowiadali o swojej pracy, pokazywali na czym ona tak naprawdę polega i jakie trzeba mieć umiejętności, by móc ją wykonywać.

ZSPg w Drzewicy chciałby niniejszym serdecznie podziękować za bardzo ciepłe przyjęcie i możliwość zwiedzenia Jednostki Wojskowej w Nowym Glinniki. Podziękowania składamy dla pani psycholog, która była naszym przewodnikiem, dla Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, który wyraził zgodę na naszą wizytę oraz dla oficerów wojskowych, którzy z pasją opowiadali nam o swojej pracy.

Data dodania: 2014-10-10