Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: XI Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego
XI Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego

NAGRODY ZA TALENTY ROZDANE

 – XI Powiatowy Przegląd Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Opoczyńskiego

W środę, 5 listopada 2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Opocznie odbył się XI Przegląd Dorobku Artystycznego, w którym wzięło udział 6 szkół ponadgimnazjalnych  powiatu opoczyńskiego.

W tym roku uczniowie naszej szkoły mieli zaszczyt prowadzić to międzyszkolne współzawodnictwo. Z tym niezwykle trudnym zadaniem konferansjerskim świetnie poradzili sobie Patrycja Bogatek z kl. II A oraz Krzysztof Zych z kl. I P. Za profesjonalne prowadzenie otrzymali nagrody w kategorii talent konferansjerski.

Tegoroczne hasło przewodnie to:  "Dziedzictwo – źródła tożsamości”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt. "Żurawia Góra” – opowieść o pradawnych dziejach Drzewicy, cudownej, uzdrawiającej mocy wody oraz współistnieniu kultur polskiej i romskiej.

 Młodzi wykonawcy otrzymali nagrody w następujących kategoriach:

- talent wokalny:

- Monika Stolarczyk, kl. II A – za fantastyczne wykonanie piosenek ”My cyganie" oraz "Wędrują cyganie"
- Paulina Gapys, kl. III P – za pięknie zaśpiewaną pieśń pt." Corne ocy".

- talent taneczny:

- Karolina Abratkiewicz, kl. I P – Karolina była jedyną wyróżnioną tancerką spośród wykonawców wszystkich szkół biorących udział w przeglądzie!!!

- talent nowoodkryty:   

- Natalia Minkina, kl. II T – narratorka opowieści i autorka scenariusza,

- Renata Tomczyk, kl. I Z – za wdzięczne wykonanie piosenki ludowej "Głęboka studzienka",

- Aleksandra Bińkowska, kl. III P – za doskonałą kreację aktorską gospodyni Pocieszkowej, która opowiada przybyłym  do chaty gościom legendę o Żurawiej Górze.

Wymienieni uczniowie otrzymali również nagrodę w formie wyjazdu do teatru w Łodzi na spektakl "Szalone nożyczki"  w dniu 17 XII 2014 r.

Tradycyjnie też nagrody w postaci pen-drive’ów otrzymali wszyscy wykonawcy, którzy włożyli w przygotowanie występu mnóstwo pracy i wysiłku. Pozostali wykonawcy to: Kaja Gapys, kl.II A, Aleksandra Wojgienica, kl. I P, Julia Starnawska, kl. I P, Bartłomiej Chałubiński, kl. II T, Bartłomiej Krzemiński, kl. III T, Albert Jędrzejczak, kl. I T, Jacek Wojtarek, kl. I T, Konrad Niemirski, kl. I T, Maciej Żach, kl. I T oraz niezawodna (jak zawsze) ekipa techniczna: Hubert Ptaszek, kl. II T, Kamil Kądziela, kl. III T, Damian Badura, kl. I P.

Wszystkim wykonawcom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania należą się też uczennicom zaangażowanym w przygotowania dekoracji i rekwizytów
– Kai Gapys, Sandrze Wieczorek, Patrycji Grzybek, Weronice Smyk (kl. II A), Magdalenie Krzemińskiej, Aleksandrze Bińkowskiej (kl. III P), Natalii Minkinie, Patrycji Kasińskiej (kl. II T).

Do występu młodzież przygotowały panie: Anna Niemczyk-Więckowska, Elżbieta Woźniak i Grażyna Wójcik, która również była członkinią jury tegorocznego przeglądu.

Dyrekcja dziękuje Panu Krzysztofowi Kowalskiemu, dyrektorowi OKGiM w Drzewicy za wypożyczenie strojów do występu oraz Pani Alinie Szymańskiej za pomoc w ich skompletowaniu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Przeglądu Artystycznego.

Film z przeglądu dostępny na szkolnym kanale Youtube.

Data dodania: 2014-11-10