error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej
Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej

W dniu 17 i 18 listopada 2014 r. w hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Jako pierwsze do zmagań przystąpiły dziewczęta. Do zawodów zgłosiły się cztery szkoły: ZSO Opoczno, ZSP Nr 1 Opoczno, SLO Opoczno oraz nasza drużyna. Grano systemem „każdy z każdym” 2x8 minut. W pierwszym spotkaniu dziewczęta z ZSPg Drzewica rywalizowały z gospodarzem zawodów, drużyną z „Żeromskiego”. Nie zdeprymowało to naszych zawodniczek, które szybko objęły prowadzenie w meczu. Na przerwę Drzewiczanki schodziły prowadząc jedną bramką (3-2). Po wznowieniu drugiej połowy spotkania uczennice naszej szkoły trochę się pogubiły, tracąc sporo piłek, dodatkowo zmieniona w przerwie bramkarka gospodyń spisywała się bardzo dobrze. W efekcie z końcowego zwycięstwa cieszyły się dziewczęta z ZSO zwyciężając 5-3. W kolejnym spotkaniu  zawodniczki zagrały z SLO. Mecz miał zupełnie inny przebieg. Po szybko straconej bramce na początku spotkania Drzewiczanki zagrały bardzo dobrze w obronie nie pozwalając na zbyt wiele przeciwniczkom pewnie zwyciężając 3-1. Zwycięstwo mogło być bardziej spektakularne, ale brakowało trochę skuteczności (m.in. nie wykorzystany rzut karny). W ostatnim meczu przeciwniczkami była drużyna „Ekonomika”. Spotkanie miało identyczny scenariusz jak pierwszy mecz. ZSPg Drzewica na początku drugiej połowy wygrywał 2-1, ponownie kilka błędów przy wyprowadzeniu piłki zaowocowało drugą porażką w turnieju. W końcowej klasyfikacji nasza drużyna zajęła 3 miejsce Najskuteczniejszą zawodniczką była Karolina Łęgosz. Warto zaznaczyć bardzo dobrą postawę w bramce debiutującej w zawodach piłki ręcznej Karoliny Gil.

Skład drużyny dziewcząt: Karolina Gil, Daria Piekarska – Małgorzata Karkowska, Aleksandra Bińkowska, Klaudia Nowak, Karolina Łęgosz, Eliza Noga, Kinga Namielska, Marita Wrzosek, Natalia Minkina, Weronika Smyk, Monika Stolarczyk, Emilia Grzelczak

Kolejnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn podzielonych na dwie grupy. ZSPg Drzewica trafiło do grupy z ZST Mroczków Gościnny i ZSO Opoczno. W pierwszym spotkaniu chłopcy zagrali z Mroczkowem. Po wyrównanej pierwszej połowie chłopcy osiągnęli lekką przewagę wygrywając 4-3. Drugi mecz z ZSO Opoczno decydował o tym, kto zagra w finale zawodów. Niestety po twardej walce chłopcy ulegli gospodarzom. Drzewiczanie zagrali w finale pocieszenia z ZSPryw. Opoczno. Spotkanie miało niespotykany przebieg drużyna przeciwna wykonywała w nim, aż sześć rzutów karnych. W końcówce meczu wyraźnie dało o sobie znać zmęczenie, dysponujący szerszą ławką rezerwowych zawodnicy z „Prywatnej” wygrali to spotkanie. W ostatecznej klasyfikacji chłopcy z ZSPg Drzewica zajęli 4 miejsce.

Skład drużyny chłopców: Mateusz Kmita – Przemysław Nowak, Bartłomiej Chałubiński, Igor Barul, Dariusz Myśliński, Łukasz Malinowski, Błażej Szczotka, Krzysztof Zych, Artur Jędrzejczak, Adam Gąsiorowski

Data dodania: 2014-11-19