Jestes tutaj: Strona glówna -> News: MIKOŁAJKI Z NIESPODZIANKĄ
MIKOŁAJKI Z NIESPODZIANKĄ

5 grudnia w naszej szkole obchodziliśmy " Mikołajki " .

Na tę okazję Samorząd szkolny przygotował mikołajkową niespodziankę dla dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły. Słodkie upominki wręczał Szkolny Mikołaj (w tej roli niezastąpiony Błażej Szczotka) w asyście Śnieżynek z samorządu – Patrycji Bogatek i Kingi Namielskiej.

Superniespodzianką mikołajkową dla całej społeczności szkolnej oraz dla zaproszonych gimnazjalistów w tym dniu było spotkanie z niezwykłym gościem, aktorem znanym z wielu kreacji teatralnych i filmowych- Panem Robertem Majewskim. Absolwent łódzkiej Wyższej Szkoły Filmowej, zdobywca nagród teatralnych i filmowych, odtwórca wielu ról w popularnych serialach m. in. „Ranczo”, „Siła wyższa”, „Brzydula”, „ Plebania”, „Magda M.” przybył do naszej szkoły na zaproszenie dyrekcji.

Pan Robert opowiedział nam o swojej drodze do kariery, o tym, co zainspirowało go do zostania aktorem oraz co jest najtrudniejsze w wykonywaniu tego zawodu. Gość podzielił się z nami ciekawostkami z planów filmowych, na których pracował - dowiedzieliśmy się, na przykład, ile pracy wymaga nakręcenie krótkiej sceny filmowej i jakie są zalety grania właśnie w filmach. Pan Majewski wspominał też swoje lata szkolne oraz zachęcał uczniów do realizowania swoich zainteresowań.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem oraz wręczeniem kwiatów i drobnego upominku od naszej szkoły.

Po części „konferencyjnej” nastąpiła część mniej oficjalna: był czas na autografy, zdjęcia i prywatną wymianę zdań, na którą miał szansę każdy z przybyłych gości, zainspirowany zdolnościami aktorskimi Pana Roberta.

Data dodania: 2014-12-12