Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Mistrzostwo Powiatu w tenisie stołowym chłopców!
Mistrzostwo Powiatu w tenisie stołowym chłopców!

W dniu 21 stycznia w hali w Zespole Szkół Ogólnokształcącym w Opocznie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców wliczane do współzawodnictwa w ramach Licealiady. W zawodach uczestniczyły 4 zespoły dziewcząt i 6 zespołów chłopców reprezentujące: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Opocznie, Zespół Szkół Prywatnych w Opocznie, Zespół Szkół Technicznych w Mroczkowie Gościnnym, Samorządowe Liceum Ogólnokształcące w Opocznie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Opocznie i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy. Wśród dziewcząt grano systemem „każdy z każdym”. Chłopcy podzieleni zostali na dwie, trzy zespołowe grupy. Spotkania rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11 punktów.

Nasza drużyna dziewcząt grająca w składzie: Aleksandra Bińkowska i Karolina Abratkiewicz, po porażkach z opoczyńskimi szkołami z: ZSPg Nr 1, SLO i ZSO zajęły czwarte miejsce w turnieju. Zwyciężyła drużyna gospodyń turnieju.

Dużo lepiej spisała się drużyna chłopców, którą reprezentowali: Dawid Kobyłka i Dominik Socha. Po szybkiej wygranej 3-0 w pierwszym spotkaniu z SLO i minimalnej porażce z ZSPg Nr 1 2-3, z drugiego miejsca w grupie awansowali do półfinału. Kolejnym rywalem była drużyna ZSO z Opoczna (zwycięzca rywalizacji grupy pierwszej). Spotkanie bez większych problemów wygrali drzewiczanie 3-0. Wynik ten oznaczał, że chłopcy  awansowali do finału, a tym samym do zawodów rejonowych (awans uzyskiwały dwie pierwsze drużyny z turnieju). Mecz finałowy z drużyną ZSPg Nr 1 z Opoczna, był udanym rewanżem za fazę grupową. Nasza zespół zwyciężył w stosunku 3-1 i został Mistrzem Powiatu.

Data dodania: 2015-01-26