Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Studniówka 2015
Studniówka 2015

Studniówka 2015 r.

"Jakoby też rok bez wiosny mieć chcieli,
Kt
órzy chcążeby młodzi nie szaleli."

Jan Kochanowski

W sobotę 30 stycznia 2015 r. w Restauracji ,,Zamkowa’’ w Drzewicy odbył się bal studniówkowy.

Wśród zaproszonych gości byli: Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Opocznie, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy, nauczyciele i przedstawiciele grona rodziców.

Jak staropolska tradycja nakazuje, bal studniówkowy rozpoczęło przemówienie pana dyrektora Mariana Pisarskiego, który w pięknych słowach ujął jak ważna dla każdego młodego człowieka jest właśnie ta niepowtarzalna noc studniówkowa.  Po tym wprowadzeniu, głos zabrali zaproszeni goście , rodzice oraz uczniowie : Aleksandra Bińkowska wraz z Piotrem Mareckim . Podziękowali oni dyrekcji szkoły, wszystkim nauczycielom oraz rodzicom za trud nauczania i wychowania. Jako wyraz wdzięczności uczniowie wręczyli nauczycielom kwiaty a następnie po słowach pana dyrektora, brzmiących : „Poloneza czas zacząć…” oficjalnie rozpoczęto bal studniówkowy. Polonez wykonany przez uczniów przygotowanych pod kierunkiem Piotra Podogrockiego wprowadził wszystkich zgromadzonych w uroczysty nastrój. Po wykonaniu tradycyjnego poloneza uczniowie wraz z wychowawcą  - Waldemarem Danielikiem, dyrektorem szkoły oraz panem Piotrem Podogrockim w podziękowaniu odtańczyli walca, po czym zaprosili wszystkich do degustacji przygotowanych potraw. Zabawa taneczna prowadzona przy dźwiękach wesołej, żywiołowej muzyki w wykonaniu zespołu ,,Bajladno’’ trwała aż do białego rana. Organizatorzy: rodzice  i uczniowie klas maturalnych włożyli wiele pracy w przygotowanie tej niezwykłej uroczystości.

My uczniowie jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim , którzy pomagali nam tego szczególnego dnia, bo to dzięki wam….

…ten dzień na pewno pozostanie w naszych wspomnieniach na całe życie.

Data dodania: 2015-03-05