Jestes tutaj: Strona glówna -> News: „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”
„Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”

Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie”

W dn.27 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Opocznie miała miejsce II edycja konkursu - „Żołnierze Wyklęci – Niezłomni Bohaterowie” . Jego organizatorami byli posłowie na Sejm: Robert Telus i Piotr Polak, poseł do Parlamentu Europejskiego Janusz Wojciechowski oraz senatorowie Przemysław Błaszczyk i Grzegorza Wojciechowski. W finale regionalnym konkursu uczestniczyło ok. 70 uczniów z różnych szkół województwa łódzkiego. Nasza szkołę reprezentowali uczniowie: Mateusz Kmita, Agnieszka Milczarek i Paulina Gapys, którzy wspólnie z opiekunem p. Waldemarem Danielikiem punktualnie o godz. 10.30 stawili się w w/w placówce. Uczniowie rozwiązywali test ( 30 pytań jednokrotnego wyboru ) poświęcony działaniom partyzantki antykomunistycznej po 1945 roku. Następnie dyrektor Muzeum Regionalnego w Opocznie p. Tomasz Łuczkowski przeprowadził wykład poświęcony partyzantom działającym na terenie opoczyńskiego, a w szczególności majorowi Adolfowi Pilchowi ps. „Góra”, „Dolina”. Na zakończenie poseł Robert Telus podziękował zarówno uczniom, jak i  przygotowującym ich nauczycielom.

Data dodania: 2015-03-10