Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Bieg pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
Bieg pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 1 marca uczniowie naszej szkoły: Jacek Wojtarek, Mateusz Żak, Dawid Białek i Hubert Ptaszek wraz z opiekunem p. Waldemarem Danielikiem uczestniczyli w „I Opoczyńskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych”. Zmagania sportowe rozpoczęły się na placu za MDK. W półtorakilometrowym biegu uczestniczyło 86 zawodników reprezentujących głównie szkoły i kluby sportowe powiatu opoczyńskiego. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano 30 nagród książkowych ( 2 przypadły naszej ekipie ), a laureaci pierwszych trzech miejsc otrzymali puchary i nagrody rzeczowe. Biegowi przyświecała idea uhonorowania wszystkich żołnierzy podziemia antykomunistycznego działającego po 1944 roku, oraz popularyzacja wiedzy na ich temat. Oprócz  biegu odbyła się jeszcze msza święta i złożenie wiązanek i zapalenie zniczy pod tablicą umieszczoną na murze kolegiaty.

Data dodania: 2015-03-10