Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu
Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu

Dwa  medale przywieźli uczniowie ZSPg Drzewica z VII Halowych Mistrzostw Powiatu Opoczyńskiego w Lekkoatletyce. Zawody rozegrano 5 marca w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na niedawno wyremontowanej bieżni lekkoatletycznej. W zmaganiach uczestniczyło ponad 600 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu, a wśród nich dziesięcioosobowa reprezentacja ZSPg Drzewica. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał starosta opoczyński Józef Róg. Lekkoatleci, ze szkół średnich rozpoczęli rywalizację od konkurencji technicznych (skoku w dal i pchnięcia kulą). Bardzo dobrze zaprezentowała się uczennica klasy IIIP Małgorzata Karkowska, która wynikiem 4,33 zajęła trzecie miejsce w skoku w dal. Niewiele zabrakło Piotrowi Wójcikowi (IIT), aby powtórzył wyniki koleżanki. Walkę o  brązowy medal przegrał o 2 centymetry (5,36), ostatecznie zajmując czwartą lokatę. Piotrek powetował sobie ten wynik w kolejnej konkurencji, biegu na 60 m zdobywając brązowy medal rezultatem 7,48. Z pozostałych uczniów startujących w tych zawodach najbliżej miejsca na podium była sztafeta dziewcząt 4 x 200 m, biegnąca w składzie: Karolina Gil, Weronika Smyk, Aleksandra Bińkowska, Karolina Abratkiewicz, nieznacznie przegrywając z lekkoatletkami SLO z Opoczna plasując się na czwartej pozycji.

Wśród grono osób, które pomagały w obsłudze zawodów były nasze uczennice: Patrycja Grzybek, Sandra Wieczorek, Małgorzata Krzemińska, Małgorzata Karkowska. Dbały one o uroczysty charakter wszystkich ceremonii wręczania medali i nagród.

Data dodania: 2015-03-16