Jestes tutaj: Strona glówna -> News: „Chodźcie z nami nad wodę…”
„Chodźcie z nami nad wodę…”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy mówi „Chodźcie z nami nad wodę…”

Mamy maj, mamy ciepło, mamy koniec roku za pasem, mamy pomysły.  Co więc wymyśliliśmy?  Oprócz tego że sami korzystamy z uroków wiosny i dobrze znamy smak kiełbaski nad wodą to zrobimy prezent gimnazjalistom i zrobimy im dzień wolny od zajęć lekcyjnych, niech wyjdą na słońce.  Ponieważ nasze klasy mają już wieloletnie doświadczenie w organizowaniu rajdów, w spływach kajakowych, w zajęciach paramilitarnych z zakresu strzelectwa, musztry, sztuk walki oraz ratownictwa medycznego a do tego stawiamy na oryginalne  inicjatywy i dajemy młodzieży pole do szerokiego popisu więc i w tym tygodniu zadziało się!  Weszliśmy na moment do klas trzecich gimnazjum w Drzewicy i gimnazjum w Rusinowie i zaproponowaliśmy piknik nad Jeziorem Drzewickim.  Młodzież chyba jednak woli takie harce od lekcji chemii i biologii bo następnego dnia z rana do naszej szkoły zameldowało się siedemdziesięciu młodych ludzi wyposażonych w opatrzone logiem naszej szkoły zaproszenia zawierające zgodę rodziców na odrobinę rekreacji.  Przemarsz na Skały Strzyżowskie to tylko pół godziny marszu brzegiem jeziora a w miejscu docelowym oznakowanym taśmami policyjnymi – nasi umundurowani licealiści z klas policyjnych i ratowniczych. Sprawny podział narybku na 10 grup i do walki!  Jedni na strzelnicę, drudzy w tym czasie w gęsty las gdzie czekał ich paintball!  Wszyscy po raz pierwszy włożyli mundury i maski a do ręki dostali broń do walki na farbę. Inna ekipa na kajaki i na otwarty akwen jeziora!  Oczekujący na swoją kolej zajmowali czas siatkówką i grami drużynowymi a baczne oko fizyków, matematyków, językowców i historyków obserwowało ze wzgórza i z brzegu jeziora swoich potencjalnych wrześniowych pierwszoklasistów.  Tak to jeszcze chyba nie było! Następnego dnia ekipa licealistów jak co roku w formie wolontariatu popłynęła Drzewiczką na całym odcinku miasta i z kajaków przeprowadziła coroczne sprzątanie rzeki, ekologia w działaniu! Takie czasy, takie standardy, pozmieniały nam się zwyczaje szkolne, wielki świat dociera na prowincję szerokim frontem.  Dziś młodzież to cenny partner, jej oczekiwania to jedno z głównych standardów pracy oświaty. Talenty i zainteresowania jedni pokażą lepiej w klasie a inni w działaniu i obie te rzeczy są dziś równoważne.  A co nasz czeka w przyszłości?  Europrojekty które zrównują szanse małych ośrodków z wielkomiejskimi molochami. Mała szkoła zna każdego i bonusy jakie są dziś do pozyskania oferuje każdemu.  Z optymizmem patrzymy już w kolejny rok szkolny bo każdy z nich przynosi coraz więcej zmian i to na dobre!  Czy będziesz zdobywał u nas zawód czy też próbujesz swoich sił pod kątem studiów – dziś szanse masz większe niż twoi znajomi kilka lat temu, żyć nie umierać!

Zdjęcia z pikniku nad wodą.

Data dodania: 2011-05-27