Jestes tutaj: Strona glówna -> News: VIII Zawody Integracyjne z udziałem Osób Niepełnosprawnych
VIII Zawody Integracyjne z udziałem Osób Niepełnosprawnych

W piątek, 29 maja 2015 roku odbyły się VIII Zawody Integracyjne z udziałem Osób Niepełnosprawnych. Zawody zostały przeprowadzone na sali gimnastycznej ZSPg i na orliku gromadząc blisko 50 osób, w tym uczestników i kadrę Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drzewicy, młodzież i nauczycieli ZSPg oraz wolontariuszy DCW „Ofiarna dłoń”. Całość rozpoczęła się od rozgrzewki w formie aerobiku, którą poprowadziła wolontariuszka Joanna Lis. Jak zawsze, nie zabrało gier, zabaw i konkurencji sportowych. Nad sprawnym przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele Piotr Podogrocki i Edyta Bartos oraz instruktorka WTZ Karolina Sówka. Wyścigi sprawnościowe z wykorzystaniem piłek gimnastycznych, skakanek, ringo czy rakietek badmintona wzbudzały wielkie emocje wśród startujących. Podobnie było w przypadku meczu piłki nożnej drużyn mieszanych, rozegranego na orliku. W radosnym nastroju przebiegało też uroczyste podsumowanie zawodów. Dzięki DCW „Ofiarna dłoń” wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki rzeczowe. Wolontariusze zapewnili ponadto sprzęt sportowy, niezbędny do realizacji imprezy. Drzewickie zawody są znakomitym przykładem tolerancji, współpracy oraz integracji osób niepełnosprawnych z młodzieżą szkolną i mieszkańcami. W tym roku po raz pierwszy zawody integracyjne zostały zorganizowane w ramach zadania publicznego pn. „Miniigrzyska Paraolimpijskie Drzewica 2015” dofinansowanego ze środków Powiatu Opoczyńskiego.

Data dodania: 2015-06-08