Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ŚWIĘTO EDUKACJI W „HUBALU” W DRZEWICY
ŚWIĘTO EDUKACJI W „HUBALU” W DRZEWICY

We wtorek, 13 października społeczność  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy miała potrójną okazję do świętowania. Tradycją bowiem, stało się, że przy okazji Święta Edukacji Narodowej odbywa się ślubowanie klas pierwszych oraz podpisanie porozumienia o współpracy z Komendą Powiatową Policji w Opocznie.

Tegoroczne obchody zaszczycili swoją obecnością przybyli na uroczystość goście: Pan Józef Róg - Starosta Opoczyński, Pan inspektor Marek Grzegory-Roróg -  Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Pani Barbara Stępień – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Opocznie oraz Pan Marek Sarwa – członek Rady Powiatu Opoczyńskiego.

Po powitaniu gości oraz uczniów i pracowników szkoły, Pan Dyrektor Marian Pisarski przyjął uroczyste ślubowanie od uczniów klas pierwszych liceum, technikum oraz zasadniczej szkoły zawodowej. Uczniowie po raz pierwszy w historii szkoły złożyli ślubowanie na sztandar.

Po ceremonii ślubowania nastąpił kolejny wzniosły moment, czyli podpisanie przez Dyrektora M. Pisarskiego i Komendanta M. Grzegorego-Roróg Porozumienia w sprawie współpracy. Określa ono zasady współpracy obu stron przy wspólnej realizacji zadań edukacyjnych, z zakresu bezpieczeństwa, profilaktyki oraz kształtowania postaw patriotycznych i społecznych uczniów ZSPg, a w szczególności klas policyjnych.

Następnie głos zabrał Pan Dyrektor M.Pisarski, który pierwsze słowa swojego przemówienia skierował do uczniów szkół „Hubala”, aby nigdy nie zapominali o wartościach przyświecających patronowi szkoły, aby potrafili mądrze dokonywać wyborów życiowych i aby ta szkoła stała się dla nich miejscem, do którego chętnie się wraca. Pan Dyrektor złożył również życzenia pracownikom szkoły z okazji ich święta. Do życzeń dla nauczycieli dołączyli się również goście w swoich wystąpieniach – Pan Starosta, który jednocześnie swoją obecnością uświetnił moment wręczenia nagród pracownikom ZSPg w Drzewicy oraz Pan Komendant, który nawiązując do podpisanego porozumienia, podkreślił, iż szkoła w Drzewicy jest jedyną szkołą w powiecie prowadzącą tego typu sformalizowaną współpracą z Komendą Powiatową Policji w Opocznie.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej laureatem Nagrody Starosty w tym roku została Pani Grażyna Wójcik, a czworo nauczycieli otrzymało Nagrody Dyrektora: wicedyrektor Andrzej Król, Waldemar Danielik, Anna Niemczyk-Więckowska oraz Anna Reszka.

Po części oficjalnej zaprezentowany został program artystyczny, złożony z występów kabaretowych przygotowanych przez uczniów klas II T (Dominik Socha, Konrad Niemirski, Jacek Wojtarek, Maciej Żach) i II L (Damian Badura) oraz I T (Łukasz Abramczyk). Zaprezentowali oni skecz pt. „Wywiadówka”, a więc nauczyciele i rodzice w krzywym zwierciadle. Uczniowie – Natalia Minkina z kl. III T oraz Krzysztof Zych z kl. II L pokazali też z humorem jak trudna bywa praca personelu obsługi szkolnej. Część artystyczną zakończył występ muzyczny utalentowanych wokalistów naszej szkoły – Adama Dziurzyńskiego z kl. I L oraz Dominika Sochy z kl. II T.

Podczas uroczystości nie zabrakło również ciepłych słów pod adresem nauczycieli, które w imieniu Samorządu Szkolnego przekazała Przewodnicząca – Natalia Minkina oraz przedstawicielki klas pierwszych. Składając życzenia i kwiaty, uczniowie zapewnili o wdzięczności dla swych pedagogów i wszystkich pracowników oświaty.

Akademię zakończono słodkim poczęstunkiem, którego fundatorem była dyrekcja szkoły. Uroczystość poprowadziły nieocenione jak zwykle konferansjerki - Patrycja Bogatek i Kinga Namielska z klasy III A, a przygotowali uczniowie kas I, II i III pod kierunkiem wychowawczyń Edyty Bartos i Elżbiety Woźniak.

Data dodania: 2015-10-15