Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Uczniowie HUBALA na XII Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego
Uczniowie HUBALA na XII Powiatowym Przeglądzie Dorobku Artystycznego

W piątek, 6 listopada br. utalentowani uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy po raz kolejny mogli uczestniczyć w Przeglądzie Dorobku Artystycznego,  którego organizatorem jest Starostwo Powiatowe i który corocznie odbywa się w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. W tegorocznej edycji wzięło udział 5 szkół ponadgimnazjalnych  powiatu opoczyńskiego.

Hasło przewodnie XII Przeglądu brzmiało:  „Utracone dziedzictwo”. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali program artystyczny pt. „Noc w muzeum” – czyli opowieść o nocnych spotkaniach z przedstawicielami dawnej kultury, tradycji i folkloru regionalnego; spotkaniach przyprawionych szczyptą humoru, śpiewu i tańca.

Przegląd Artystyczny jest jedną z nielicznych imprez, które stwarzają okazję do wspólnych spotkań uczniów prawie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z powiatu opoczyńskiego. Takiej jednak integracji, jaka miała miejsce w tym roku w Sali Widowiskowej MDK, organizatorzy Przeglądu chyba nie pamiętają. Co tam się działo! Po występach konkursowych, czekająca na werdykt jury młodzież, umilała sobie czas śpiewem i zabawą najpierw na widowni, a gdy okazało się, że jest tam jednak trochę zbyt ciasno na rozpierającą ich energię, zabawa przeniosła się na scenę, gdzie odbyło się niezapomniane „after party” po części oficjalnej. Uczniowie, opiekunowie, dyrektorzy szkół oraz organizatorzy pokazali, jak fantastycznie, spontanicznie można się wspólnie bawić. Drzewicka młodzież była jedną z wiodących prym w tej zabawie. Uczniowie Hubala udowodnili po raz kolejny, że są nie tylko utalentowani wokalnie i tanecznie (co zaprezentowali już podczas występu), ale też otwarci, pełni radości i potrafiący odnaleźć się w każdej sytuacji.

Za swoje talenty  młodzi wykonawcy naszej szkoły otrzymali nagrody w następujących kategoriach:

- talent teatralny: Natalia Minkina, kl. III T – za pomysł opowieści oraz świetną recytację gawędy ludowej,
Kinga Namielska, kl.III A – za rolę gospodyni opowiadającej zabawną historię o kursie gotowania,

- talent aktorski: Maciej Żach, kl. II T – za profesjonalną kreację głównego bohatera, ochroniarza Wojtka,

- talent wokalny: Dominik Socha, kl. II T – za humorystyczne przyśpiewki oraz wykonanie piosenki finałowej Pokolenie

- talent taneczny:  Karolina Abratkiewicz, kl. II L , Dawid Białek, kl. III A  oraz Patrycja Bogatek, kl. III A, (nasz multitalent), która nie tylko tańczyła, ale też równie fantastycznie poradziła sobie z rolą mówioną i śpiewaną,

- talent nowo odkryty: Marta Kwaśniak, kl. I L – za żywiołowe wykonanie piosenek ludowych oraz współwykonanie piosenki finałowej.

Nagrody  - Power Banki - otrzymali też pozostali młodzi artyści, którzy włożyli w przygotowanie występu mnóstwo pracy i talentu. W tym roku na wyróżnienie zasłużyli: zespół muzyczny w składzie – Łukasz Abramczyk (gitara), Paweł Kowalski (keyboard), Adam Madzio (gitara) –wszyscy z klasy I T , Monika Stolarczyk (taniec, śpiew, rola mówiona), kl. III A, Aleksandra Wojgienica (taniec, rola mówiona), kl. II L, Julia Starnawska (taniec), kl. II L, Jacek Wojtarek (taniec), kl. II T, Konrad Niemirski (taniec, rola mówiona), kl. II T, Bartłomiej Chałubiński (taniec, rola mówiona), kl. III T, oraz niezawodna (jak zawsze) ekipa techniczna: Hubert Ptaszek, kl. III T, Jakub Grudziecki, kl. III T, a także – po raz pierwszy w roli szkolnego fotografa -  Angelika Domaradzka z kl. I T. Wszystkim wykonawcom gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie.

Serdeczne podziękowania należą się też uczennicom zaangażowanym w przygotowania dekoracji i rekwizytów – Weronice Bednarczyk i Karolinie Łęgosz, z kl. III T oraz Sandrze Wieczorek, z kl. III A.

Do występu młodzież przygotowały panie: Anna Niemczyk-Więckowska, Grażyna Wójcik, Elżbieta Woźniak oraz Anna Reszka, która również była członkinią jury tegorocznego Przeglądu.

Organizatorki składają podziękowanie Panu Krzysztofowi Kowalskiemu, dyrektorowi RCK w Drzewicy za wypożyczenie strojów i instrumentów muzycznych oraz pani Alinie Szymańskiej i panu Markowi Gapysowi, instruktorom z RCK za pomoc w przygotowaniu młodzieży do występu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Przeglądu Artystycznego.

Film z przeglądu dostępny na szkolnym kanale Youtube – dostępny już wkrótce.

Data dodania: 2015-11-09