error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: NIEZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ – NIEZWYKŁY GOŚĆ
NIEZWYKŁA UROCZYSTOŚĆ – NIEZWYKŁY GOŚĆ

Dzień Patrona i Dzień Absolwenta w szkołach im. Hubala w Drzewicy

28 kwietnia 2016r.

Tradycją w naszej szkole staje się już połączenie obchodów Dnia Patrona i Dnia Absolwenta. W tym roku obie uroczystości zyskały niezwykłą rangę dzięki obecności na nich niecodziennego gościa, jakim był wnuk naszego patrona, majora H. Dobrzańskiego, Hubala – pan Henryk Sobierajski, obecnie dyrektor kanału informacyjnego Polsat News, który przybył na zaproszenie Dyrekcji szkoły.

Wśród znamienitych gości, którzy tego dnia zaszczycili nas swoją obecnością byli: Joanna Duda i Natalia Ziębicka – przedstawicielki Biura Posła Roberta Telusa, Józef Róg – Starosta Opoczyński, Marcin Baranowski – Wicestarosta, Andrzej Krzyżanowski – Dyrektor Wydz. Oświaty w UGiM Drzewica, przedstawiciel Burmistrza, Lech Nowak – reprezentujący Komendanta Policji Powiatowej Opoczno, Izabela Budzyńska – Przedstawiciel Dyrektora Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, Marek Zieliński – Dyrektor ZSP 1 w Opocznie, Bożena Ramus – reprezentująca Dyrektora Gimnazjum w Drzewicy, Iwona Lange – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Anna Reguła – reprezentująca sponsora - MOTO – TRANS w Drzewicy.

Po powitaniu gości przez prowadzącą – Karolinę Abratkiewicz z kl. II P, uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem Hymnu Państwowego. Następnie głos zabrał Dyrektor Marian Pisarski, który imiennie powitał wszystkich zaproszonych oraz nawiązując do postaci mjra Hubala, podkreślił wartości, które szkoła przekazuje uczniom dziś: patriotyzm, honor, poszanowanie godności, tolerancja, wrażliwość na ludzką krzywdę. Mówił o tym, że sukces nie przychodzi łatwo, że na wszystko trzeba zapracować, a szkoła może się poszczycić sukcesami swoich uczniów – m. in. wybitnych sportowców.

Pan Henryk Sobierajski w swoim wystąpieniu bardzo ciekawie opowiadał o swoim dziadku, majorze Hubalu, który był nie tylko niezłomnym żołnierzem, bohaterem i wybitnym sportowcem, ale również zwykłym człowiekiem, ze swoimi słabościami i wrażliwością. Wnuk naszego patrona pogratulował też absolwentom ich sukcesów oraz życzył powodzenia na dalszych drogach życia, które wybiorą.

Do życzeń i gratulacji dla absolwentów dołączył się również Pan Starosta Józef Róg w swoim przemówieniu.

W tym punkcie uroczystości nastąpiło przekazanie sztandaru szkoły przez abiturientów młodszym kolegom, a następnie zaprezentowano trzyczęściowy program artystyczny poświęcony patronowi szkoły. W pierwszej części zaprezentowano film o historii naszej szkoły z wątkami dotyczącymi majora Hubala, w drugiej - inscenizację historyczną z udziałem uczniów klas I T i I P. Obie części przygotował p. Andrzej Kwiecień.

Program zakończył występ muzyczny dedykowany patronowi szkoły, przygotowany przez pana Andrzeja Króla wraz z zespołem: Bartłomiej Krzemiński, Patrycja Bogatek, Monika Stolarczyk.

Po przerwie kawowej - podczas której była okazja do skosztowania pyszności przygotowanych wspólnymi siłami przez pracowników szkoły, rodziców i uczniów – Dyrektor M. Pisarski odczytał list od posła Roberta Telusa, w którym wyraził radość, że szkoła nadała imię majora H. Dobrzańskiego, Hubala oraz zwrócił się do absolwentów, gratulując im trudu i życząc sukcesów na dalszej drodze.

Druga część uroczystości, czyli Dzień Absolwenta rozpoczęła się występem – niespodzianką przygotowanym dla maturzystów przez młodszych kolegów, pod kierunkiem pań A. Reszki i A. Niemczyk - Więckowskiej. Występ zatytułowany „Szkoła na co dzień” był parodią ostatniego dnia lekcji w klasie maturalnej i zakończył się prezentacją zatytułowaną „Refleksja po latach”. Prezentacja, przygotowana przez p. P. Gołębiowskiego, pokazywała zdjęcia każdego absolwenta zmontowane w photoshopie i przedstawiające ich w przyszłości jako wybitne osoby ze świata polityki, showbiznesu, życia publicznego. W występie wzięli udział: Damian Wójcik, kl.II P – narrator, Dominik Kwiecień, kl. II T – uczeń, główny bohater oraz wykonawca finałowej piosenki „We are the champions”, Dominik Socha, kl. II T – Strażnik Teksasu, Maciej Żach, kl.II T – wychowawca/wychowawczyni, perkusista, Konrad Niemirski, kl. II T – polonistka, Ola Pancer, kl. I P  - matematyczka, Adam Dziurzyński, kl. I P – historyk, Agata Wasiak, kl. I P – pedagog szkolny, Albert Bąkiewicz, kl. I T – uczeń, Bartek Nawrocki, kl. I T – uczeń, Jacek Wojtarek, kl. II T – uczeń, Adam Madzio, kl. I T – uczeń, gitara, Łukasz Abramczyk, kl.I T – uczeń, gitara, Paweł Kowalski, kl. I T – uczeń, klawisze, Marta Kwaśniak, kl. I P – uczennica, wykonawczyni piosenki Margaret „Thank you very much”.

 

Po występie nastąpiła ceremonia wręczenia nagród najlepszym absolwentom. W tym roku Nagrodę Statosty dla najlepszego absolwenta otrzymała uczennica klasy III P Patrycja Bogatek. Nagrodę wręczał Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego - Pan Marcin Baranowski. Nagrody w tym dniu odebrali również: Kinga Namielska - za dobre wyniki w nauce, duże zaangażowanie w życie szkoły oraz osiągnięcia sportowe,

Monika Stolarczyk - za dobre wyniki w nauce i duże zaangażowanie w życie szkoły, Kaja Gapys i Mateusz Kmita - za dobre wyniki w nauce, Patrycja Grzybek, Bartłomiej Krzemiński i Kamil Kądziela - za duże zaangażowanie w życie szkoły, Przemysław Nowak, Karolina Gil, Weronika Smyk, Bartosz Balasiński - za osiągnięcia sportowe.

Bardzo wzruszającym momentem dla wszystkich było wystąpienie absolwentów, którzy nie kryjąc emocji dziękowali dyrekcji, wychowawcom i nauczycielom za wspólnie spędzony czas. 

 W tym dniu nastąpiło też rozstrzygnięcie konkursu wiedzowego o majorze Hubalu, który odbył się w ramach obchodów Dnia Patrona. Zwyciężczynią tego konkursu została uczennica klasy I P - Paulina Wójcik.

W trzeciej części impreza przeniosła się  na Tor Kajakowy, gdzie odbył się pokaz przygotowany przez naszych uczniów – mistrzów kajakarstwa: Przemysława Nowaka, Krzysztofa Zycha, Szymona Zawadzkiego, Adama Gąsiorowskiego, Jakuba Szymańskiego.

Po pokazie, wszyscy uczestnicy zostali na rozgrzewkę poczęstowani grochówką „hubalowska”, przygotowana przez panie Bożenę Sarwę i Urszulę Oracz.

Organizatorzy dziękują sponsorom, dzięki którym cała impreza mogła zostać przeprowadzona: Krzysztof Czarnecki - MOTO – TRANS, Leszek Majsterek – PRUSZYŃSKI, Stanisław Papis – STACJA DIAGNOSTYCZNA, Krystyna i Dariusz Swędowie – LEWIATAN, Wojciech Sikorski – KWIACIARNIA, Halina i Marek Wiśniewscy – SKLEP OD I DO. Podziękowania kierujemy też do rodziców, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego dnia.

 

 

Data dodania: 2016-05-02