Jestes tutaj: Strona glówna -> News: XXIII Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego V kadencji
XXIII Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego V kadencji

Posłowie z Technikum w Drzewicy na sesji Rady powiatu w Opocznie

28 września 2016 roku w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Opocznie odbyła się XXIII Sesja Rady Powiatu Opoczyńskiego V kadencji. Na sesję zaproszono specjalnych gości, którymi byli dwaj młodzi Posłowie, Maciej Żach oraz Jacek Wojtarek – uczniowie klasy III T logistycznego w Drzewicy, którzy zakwalifikowali się i uczestniczyli w tegorocznej sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Przypomnijmy, że tematem przewodnim tegorocznego posiedzenia były  „Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości”. Uczniowie w czasie siedmiotygodniowej rekrutacji musieli podjąć działania animacyjno-badawcze związane z wybranym miejscem pamięci, które stanowiły następnie przedmiot ich oceny. Maciej i |Jacek uzyskali najwyższą ilość punktów z wszystkich zakwalifikowanych uczestników z województwa łódzkiego, dzięki czemu przez jeden rok stali się młodymi Posłami. Jesteśmy dumni, że w powiecie opoczyńskim są tak zdolni młodzi ludzie, którzy dbają o pamięć historyczną w naszej Małej Ojczyźnie. Starosta opoczyński Józef Róg, wicestarosta Marcin Baranowski, przewodnicząca Rady Powiatu Maria Barbara Chomicz oraz w imieniu Posła Roberta Telusa - Pan RafałSkoczylas - Dyrektor biura Posła na Sejm RP Roberta Telusa serdecznie podziękowali młodym Posłom za reprezentowanie naszego powiatu podczas obrad Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz wręczyli im listy gratulacyjne. Następnie głos zabrał Dyrektor ZSPg, który również wyraził ogromną wdzięczność dla swych uczniów, a także podkreślił, że jest to dla niego wielki zaszczyt móc uczyć tak zdolnych młodych ludzi.

Data dodania: 2016-10-03