Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Bractwo na Małej Panwi 2010.
Bractwo na Małej Panwi 2010.

Alarmowa Mała Panew.
Jak co roku drzewiccy licealiści skupieni w Bractwie Kajakarzy Swobodnych „Leszcze PPJ” wzięli udział w kolejnym, już XIV, Ogólnopolskim Spływie Kajakowym Mała Panew, która w tym roku okazała się nie taka mała i rekreacyjna. Wakacyjne opady deszczy spowodowały ogromny wzrost poziomu wody –około 1 metra powyżej normy czyli niewiele poniżej stanu alarmowego. Jednakże kajakarze nie przestraszyli się tego i dzielnie wiosłowali na trasach dwóch etapów.
Spływ odbył się w dniach 10.09.2010- 12.09.2010. Wyjazd z Drzewicy tradycyjnie opóźniły „nieprzewidziane trudnościami”, ale twardzi i dzielni kajakarze byli w dobrych humorach, które nie opuściły ich nawet podczas nocnego rozbijania namiotów. Integracja przy ognisku świetnie wpłynęła na atmosferę w grupie i towarzyszyła „Leszczom” przez kolejne dwa dni spływu.
Nazajutrz w znakomitych nastrojach, po dobrym śniadanku rozpakowano kajaki i przygotowano się do spływu. Pierwszy etap na trasie Krupski Młyn - Okazał się niezwykle trudny ze względu na dużą ilość powalonych drzew, wystających z wody konarów, ale to nie zdołało zatrzymać sympatyków kajakarstwa, którzy każde wyzwanie podejmują z wielką ochotą i wyznaczoną trasę pokonali bez, jakże częstej w innych zespołach, kąpieli. Rwący i głęboki nurt rzeki zweryfikował umiejętności wielu wodniaków.
Drugi etap tradycyjne początek swój miał w okolicach zabytkowego, wciąż działającego, młyna w miejscowości Żędowice, a meta w tym roku znajdowała się na nowej „przystani” w miejscowości Kolonowskie, którą zbudowano przy udziale środków unijnych. I ten odcinek okazał się pełen niespodzianek, które i tym razem nie zaskoczyły młodych kajakarzy z Drzewicy, którzy dzięki ogromnej determinacji i woli zdrowej rywalizacji odnieśli duży sukces w postaci II miejsca w klasyfikacji drużynowej oraz odebrali laury w klasyfikacji indywidualnej:
K1Men Stanik Damian – III miejsce
K2Men Wlazło Adrian, Sadliński Karol – Imiejsce
Wolski Piotr, Maicki Marcin – II miejsce
K2Wom Szczepanik Katarzyna, Nowak Katarzyna – III miejsce.
Ponadto nasz nadworny kucharz Kamil Ferensztajn otrzymał Specjalne Grand Prix spływu dla najlepszego kucharza – swoim kunsztem tak zachwycił organizatorów, że jeden z nich żałował że nasz Kamil nie jest jego żoną.
Cały spływ chóralnie przysposobił sobie okrzyk Leszczy „OPPA”
Tradycją naszego Bractwa jest fakt, iż podtrzymujemy przyjazne więzi z braćmi absolwentami. Uczestniczą oni w różnych przedsięwzięciach w ciągu roku odwiedzają naszą szkołę i chętnie pomagają w działalności. W tym roku na spływie była rówież grupa „starych Leszczy”: Jakubczyk Przemysław, Krzysztof Wołąkiewicz, Oskar Kucper, Stępniak Rafał. „Młodzi Leszcze” dziękują im bardzo za pomoc i opiekę. Szefem ekipy był główny organizator wyjazdu – nauczyciel fizyki i informatyki, miłośnik kajakarstwa i dowodzący bractwem Andrzej Król. Również w tym roku młodzieży towarzyszył polonista Kamil, Ferensztajn, który zadbał, by Leszcze nie chodziły głodne. Baczne oko na kajakarzy na wodzie miał historyk Waldemar Danielik – sympatyk imprez kajakowych.
Serdeczne podziękowania należą się instytucjom, bez poparcia których wyjazd nie byłby możliwy. Leszczy finansowo wspomogło Starostwo Powiatowe w Opocznie, Urząd Gminy i Miasta Drzewica. Kajaki udostępnił pan Zbigniew Tyka, właściciel warsztatu szkutniczego Polyak w Drzewicy, a transport zapewniła firma Moto–Trans. Wszystkim wymienionym kajakarze składają gorące podziękowania i liczą na dalszą współpracę.

Data dodania: 2010-09-30