error
Nowe zdjecia w galerii
Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Warsztaty dziennikarskie w Opocznie
Warsztaty dziennikarskie w Opocznie

W dniu 17.11.2016 r. z inicjatywy Posła RP  Roberta Telusa odbyły się w MDK w Opocznie warsztaty kultury medialnej, które prowadzili wykładowcy i szkoleniowcy z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, redaktorzy, dziennikarze, montażyści i operatorzy z RADIA MARYJA i TV TRWAM.
Spotkanie rozpoczął poseł na sejm RP Robert Telus, który powitał wszystkich zebranych i przedstawił główne cele tego wydarzenia.
W warsztatach udział wzięli dyrektorzy placówek oświatowych, nauczyciele i młodzież szkół powiatu opoczyńskiego.
Podczas spotkania  poseł Robert Telus udzielał wywiadów, dzielił się swoją wiedzą i doświadczeniem dotyczącym współpracy z mediami. Zapytany o opinię na temat powodów organizacji tego przedsięwzięcia – odpowiedział: „Celem spotkania jest przekazanie młodym ludziom wiedzy na temat ogromnych możliwości, jakimi dysponują współczesne media”.
Podczas zajęć  ukazano różne sposoby kreowania wizerunków, manipulacji przekazem przy wykorzystaniu różnorodnych możliwości, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik multimedialnych.
Uczestnicy spotkania podczas 6-godzinnych zajęć aktywnie uczestniczyli w opracowywaniu różnych form przekazu, dzięki zastosowaniu obrazu, dźwięku i treści. Poznali na żywo pracę kamerzystów, dziennikarzy, prezenterów, ich umiejętności kreowania i manipulowania przekazem, dzięki nowoczesnym technikom informacyjnym. Aktywne formy pracy, przekaz różnych materiałów scenicznych, efektów dźwiękowych wzbudził wśród młodzieży ogromne zainteresowanie, którego dowodem jest wypowiedź uczestnika - Macieja Żacha: „Uczestniczyłem w różnych spotkaniach, miałem przyjemność bycia posłem Sejmu Dzieci i Młodzieży, ale dopiero te warsztaty pozwoliły mi poznać ogromne możliwości informacyjne, opiniotwórcze, perswazyjne, a także zmanipulowane, jakimi dysponują media”.
Grupą wiodącą wybraną do przygotowania przekazu sprawozdań z przebiegu imprezy dla prasy, radia i telewizji byli uczniowie Szkół im. Hubala w Drzewicy. To oni, wspólnie z opiekunem grupy – p. Grażyną Wójcik zebrali materiał informacyjny, ukazujący przebieg warsztatów i opinie o nich.

Data dodania: 2016-11-24