Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Bal niezwykły
Bal niezwykły

Bal niezwykły, bal szacowny, bal dostojny…- niepowtarzalny bal studniówkowy w Drzewicy

Takimi słowami rozpoczął swoje wystąpienie dyrektor Zespołu Szkół im. Hubala w Drzewicy – Pan Marian Pisarski.

W sobotę 14 stycznia 2017 r. uczniowie Liceum i Technikum im. Hubala w Drzewicy uczestniczyli w niepowtarzalnym balu studniówkowym.

Na balu obecni byli: Pan Sławomir Jakóbczyk z małżonką, reprezentujący Starostę Powiatu Opoczyńskiego, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski wraz z małżonką, dyrektor szkoły Marian Pisarski z małżonką, wicedyrektorka szkoły Anna Niemczyk-Więckowska wraz z małżonkiem, wychowawczynie klas: Grażyna Wójcik i Anna Reszka z małżonkami, nauczyciele i uczniowie z osobami towarzyszącymi oraz rodzice.

Pan dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich zebranych i skierował ważne słowa do młodzieży, która za 100 dni będzie zdawała swój pierwszy w życiu bardzo ważny egzamin – maturę. Pan dyrektor zapewnił, że szkoła dołoży wszelkich starań, aby uczniowie byli dobrze przygotowani do tego egzaminu. Wyraził nadzieję, że młodzież w sposób dojrzały potrafi się intensywnie uczyć, a w dniu studniówkowym wspaniale bawić. Życząc wszystkim udanej zabawy wyraził refleksję, że „ten wspaniały wieczór, to taki moment w życiu człowieka, kiedy chciałoby się zatrzymać czas, kiedy atmosfera uskrzydla, nadaje oczom blasku i rozjaśnia twarze”.

Głos zabrali również: Radny Powiatu Opoczyńskiego Sławomir Jakóbczk, Burmistrz Gminy i Miasta w Drzewicy Janusz Reszelewski. Złożyli oni wszystkim serdecznie życzenia – udanej, szampańskiej zabawy. Wdzięczni rodzice w swoim przemówieniu wyrazili podziękowania za trud kształcenia i wychowania skierowane na ręce dyrekcji i wychowawców oraz przybyłych nauczycieli. Uczniowie oprócz słów podziękowań, wyrażonych przez Darię Gruszczyńską i Marcina Gapysa wręczyli swym nauczycielom piękne kwiaty, jako symbol uznania i wdzięczności za kilkuletni trud dydaktyczno-wychowawczy.

Uroczysty bal, jak nakazuje staropolska tradycja, rozpoczął dyrektor szkoły Pan Marian Pisarski, recytując słowa wieszcza narodowego: „Poloneza czas zacząć…”. Taniec wykonany przez wytypowaną grupę uczniów, przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Podogrockiego, zachwycił wszystkich i wprowadził w niepowtarzalny nastrój. Role gospodarzy i sponsorów tej  uroczystości, która odbyła się w restauracji „Zamkowa” w Drzewicy, wzorowo pełnili licznie przybyli rodzice tegorocznych maturzystów, którzy sprawnie kierując organizacją, właściwą atmosferą, dbając o kulturę zachowania, wzorowo wywiązali się ze swojej roli. Bal studniówkowy zjednał wszystkich, zintegrował zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców i na pewno pozostanie w pamięci na całe życie.

Data dodania: 2017-01-19