Jestes tutaj: Strona glówna -> News: W każdym z nas drzemie dziecko.
W każdym z nas drzemie dziecko.

W każdym z nas drzemie dziecko… - 1 czerwca w HUBALU

Dnia 1 czerwca 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Sportu. Pierwszym punktem uroczystości był turniej piłkarski o puchar Dyrektora Szkoły. W półfinale wzięły udział 4 zespoły: kl. I PT, II P, II T oraz II Z. Wszystkie mecze  były bardzo emocjonujące. Widownia szalała. Mecz o III miejscerozegrały kl. II P i II Z. Należy wspomnieć, że jednym z zawodników kl. II P był wychowawca tejże klasy – Pan Piotr Podogrocki.  Drużynę swoją obecnością zaszczyciła teżEwelina Kwaśniak – jedna z dwóch dziewczyn na boisku- która już w pierwszej minucie gry strzeliła bramkę! Jednak największą dawkę emocji dostarczył finałowy mecz pomiędzy kl. I PT i II T. Zwycięska drużyna została wyłoniona dopiero po rzutach karnych. Pamiątkowy puchar Dyrektora otrzymał zespółkl. I PT, który już na początku rozgrywek był zmuszony zasilić swoje szeregi. Naszych młodszych kolegów wspierało 2 uczniów starszych klas oraz tegoroczny absolwent Szkoły. Zawodnik tej drużyny – Kamil Wasiak, uczeń klasy III T, został Królem Strzelców i otrzymał puchar.

Kolejnym punktem imprezy była konkurencja przeciągania liny. W tej dyscyplinie uczniowie zmierzyli się z nauczycielami oraz dyrekcją. Dwukrotnie okazali się lepsi pracownicy szkoły. Zwycięzcami tej rozgrywki zostali: P. Dyrektor Marian Pisarski, P. Anna Niemczyk-Więckowska, P. Edyta Bartos, P. Elżbieta Woźniak, P. Remigiusz Biedrowski, P.Waldemar Danielik oraz P. Piotr Podogrocki. Uczniowie już rozpoczynają treningi, by w następnym roku pokonać tegorocznych laureatów.

Następną dyscypliną, były skoki w workach, w których odważyło się wystartować 5 uczniów. Po dogrywce z Michałem Tyką z klasy II T, zwyciężył Paweł Pańczak z kl. II Z.

Ten pełen wrażeń i humoru dzień zakończył wspólny grill w szkolnym ogródku. Wszystkie kiełbaski (i nie tylko) zostały zjedzone z apetytem. Do domów uczniowie wrócili opaleni i uśmiechnięci.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom  poszczególnych dyscyplin.

Gratulujemy pomysłu Samorządowi Uczniowskiemu i składamy podziękowania na ręce organizatorów: Maćka Żacha, Konrada Niemirskiego i Jacka Wojtarka.

Data dodania: 2017-06-02