Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Targi Turystyczne i Nasi Uczniowie
Targi Turystyczne i Nasi Uczniowie

Uczniowie Szkół Hubala w Drzewicy otrzymali zaproszenie na Międzynarodowe Targi Turystyczne oraz na spotkanie ze znanymi podróżnikami, a ponieważ nasza placówka jest otwarta i przyjazna zaproponowała wyjazd uczniom z Gimnazjum w Rusinowie. Jedną z bardziej znanych postaci był tam Wojciech Cejrowski, który opowiadał i odpowiadał...

Czy kiedykolwiek słyszałeś, że podróże kształcą ? Pewnie tysiąckrotnie, ale czy „Podróże mogą być sposobem na życie? „Czy też „ Jak to się stało, że został podróżnikiem?” „Kto wyraził w 1988 roku zgodę na pierwszy wyjazd?”

Tego mogli się dowiedzieć nasi uczniowie od słynnego podróżnika Pan Wojciech Cejrowski wszedł  na spotkanie z naszymi uczniami tak, jak to ma w zwyczaju - na boso, a do tego popijał swoją ulubioną Yerba Mate. Jego ubiór i charakter natchnął wszystkich szalonym optymizmem i chęcią przeżycia przygody. Cejrowski z mikrofonem, na pustej scenie, bez rekwizytów, bawił  publiczność. Nie śpiewał, nie tańczył - jedynie opowiadał, ale w taki sposób, by co kilka zdań wywołać salwę śmiechu. Nie odgrywa skeczy, nie wciela się w wymyślone postacie - opowiada wyłącznie historie prawdziwe, w większości z własnego życia.  Pan Cejrowski  uważa, że nawet najbardziej bolesna prawda kilkakrotnie lepiej zaowocuje w przyszłości, niż słodkie kłamstwo. Jego sposób mówienia o miejscach tak odległych, że aż nierealnych sprawił, że Ameryka Południowa i zakątki Meksyku stały się niemal namacalne. A to, co do niedawna było tylko mapą na ścianie, nabrało życia i barw. Wspomniał też o swoim marzeniu, które ma mu zabezpieczyć dobrą emeryturę. Jak na tak wielkiego podróżnika jest ono banalne. Cejrowski chce być ostatnim człowiekiem na ziemi, który odkryje ostatnie dziko żyjące plemię na naszym globie. Wojciech Cejrowski i miejsce, w którym miał swoje stoisko oraz  aula, na której prowadził wykład pękała w szwach. Wszyscy obecni cieszyli się, że mogli uczestniczyć w tym wyjątkowym spotkaniu. Podróże kształcą ? Z całą pewnością. A szczególnie ta, w której uczestniczyli uczniowie z Drzewicy i z Rusinowa. Oprócz spotkania z podróżnikiem można było podziwiać drogie samochody, wypasione  jachty oraz  małe dwuosobowe helikoptery.

Ponadto nasi uczniowie  mieli możliwość obejrzenia prezentacji  kultury i obyczajów z całego świata, oglądali regionalne stroje, słuchali muzyki. Każde stoisko oferowało coś innego.

Takie targi turystyczne stanowią wspaniałą okazję, żeby w krótkim czasie odbyć fascynującą podróż po różnych kontynentach.

Data dodania: 2017-10-26