Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Forum Uczniów Wojewódzwa Łódzkiego
Forum Uczniów Wojewódzwa Łódzkiego

Forum Uczniów Wojewódzwa Łódzkiego, które odbyło się 16.11.2017r w zespole Szkół Selezjańskich w Łodzi, to pierwsza tego typu inicjatywa promująca samorządność wśród uczniów. Nie mogło tam rówżnież zabraknąć naszego samorządu szkolnego, który pojechał do Łodzi w składzie: Bartłomiej Babisz, Agata Bogatek, Aleksandra Łęgosz  z opiekunem Panią Anną Reszką. Zebrana młodzież ze szkół wojwództwa łódzkiego spotkała się m.in. z posłem Waldemarem Budą, łódzkim kuratorem oświaty Grzegorzem Wierzchowskim oraz Prezesem Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Markiem Michalikiem, a także posłem na Sejm Dzieci i Młodzieży Volodymyrem Balandiukiem. Dyskutowano na temat działań samorządów w szkołach i ich zwiększającej się roli w oświacie. W wymianie poglądów  aktywny udział brali młodzi ludzie, sugerując różne ciekawe rozwiązania. Młodzież zgromadzona na Forum wzięła także udział w warsztatach praktycznych oraz dyskusji o start-upach i ich roli w dzisiejszym świecie.  Następnie uczestnicy  podzieleni zastali  na 7 grup, a każda miała do opracowania  temat dotyczący konkretnej sfery życia  publicznego. Wspólna praca pozwoliła to na integrację oraz nawiązanie kontaktów pomiędzy  samorządami szkół województwa łódzkiego. Pod koniec każdy z uczestników otrzymał certyfikat potwierdzający udział  tym wydarzeniu.

Data dodania: 2017-11-28