Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Studniówka 2018
Studniówka 2018

„Niech żyje młodość, żyje bal, niech radość trwa wiecznie...

W sobotę 27 stycznia 2018 r. uczniowie Liceum i Technikum im. Hubala w Drzewicy uczestniczyli we wspaniałym balu studniówkowym.

Na uroczystości tej obecni byli: Pan Sławomir Jakóbczyk z małżonką, reprezentujący Starostę Powiatu Opoczyńskiego, dyrektor szkoły Marian Pisarski z małżonką, wychowawcy klas: Grażyna Wójcik i Piotr Podogrocki ze współmałżonkami, nauczyciele i uczniowie z osobami towarzyszącymi oraz rodzice.

Pan dyrektor szkoły w swoim wystąpieniu przywitał wszystkich zebranych i skierował ważne słowa do młodzieży, która za 100 dni będzie zdawała swój pierwszy w życiu bardzo ważny egzamin – maturę. Pan dyrektor zapewnił, że szkoła dołoży starań, aby uczniowie byli dobrze przygotowani do tego egzaminu. Życząc wszystkim udanej zabawy wyraził refleksję, że „ten wspaniały wieczór, niech będzie niepowtarzalny i niezapomniany.

Głos zabrali również: Radny Powiatu Opoczyńskiego Sławomir Jakóbczk, życząc uczniom sukcesów zawodowych, a wszystkim – udanej, szampańskiej zabawy. Wdzięczni rodzice w swoim przemówieniu wyrazili podziękowania za trud kształcenia i wychowania skierowane na ręce dyrekcji i wychowawców oraz przybyłych nauczycieli. Uczniowie oprócz słów podziękowań, wyrażonych przez Weronikę Dziurzyńską i Macieja Żacha wręczyli dyrekcji i wychowawcom piękne kwiaty, jako symbol uznania i wdzięczności za kilkuletni trud dydaktyczno-wychowawczy. Następnie, jak nakazuje staropolska tradycja, dyrektor szkoły Pan Marian Pisarski, zachęcił uczniów do rozpoczęcia zabawy dając znak słowami: "Poloneza czas zacząć…" Taniec wykonany przez wytypowaną grupę uczniów, przygotowanych przez nauczyciela wychowania fizycznego Pana Piotra Podogrockiego, zachwycił wszystkich mistrzowskim wykonaniem wielu skomplikowanych figur tanecznych i wprowadził w niepowtarzalny nastrój. Role gospodarzy i sponsorów tej  uroczystości, która odbyła się w restauracji „Zamkowa” w Drzewicy, pełnili licznie przybyli rodzice tegorocznych maturzystów, którzy sprawnie kierując organizacją, właściwą atmosferą, dbając o kulturę zachowania, wzorowo wywiązali się ze swojej roli. Bal studniówkowy zjednał wszystkich, zintegrował zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów oraz rodziców i pozostanie w pamięci na długie lata.

Data dodania: 2018-02-01