Jestes tutaj: Strona glówna -> News: DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W „HUBALU”
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W „HUBALU”

Tradycją już stało się, że w szkołach im. „Hubala” Dzień Edukacji Narodowej jest jednocześnie szczególnym świętem dla uczniów klas pierwszych, którzy w tym dniu składają ślubowanie na sztandar szkoły. Jest to również okazja, by jak co roku, z racji funkcjonowania w szkole klas policyjnych, podpisać porozumienie o współpracy pomiędzy Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy i Komendantem Komendy Powiatowej Policji w Opocznie.

Tegoroczna uroczystość miała miejsce w dniu 12 października, a swoją obecnością uświetnili ją: Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Opocznie - mł. insp. Wojciech Dworak, proboszcz parafii św. Łukasza w Drzewicy – ks. Adam Płuciennik, kierownik Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej filia w Drzewicy – p. Inga Świderczak, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy – p. Krzysztof Wylon, przedstawiciele Rady Rodziców z przewodniczącą – Anną Frączak na czele oraz uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy.

Po uroczystym podpisaniu porozumienia o współpracy przez Komendanta W. Dworaka i Dyrektora M. Pisarskiego, nastąpił niemniej uroczysty moment, kiedy pierwszoklasiści z klas liceum i technikum złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej, musieli zmierzyć się z niełatwymi pytaniami na temat naszej szkoły, przygotowanymi przez starszych kolegów. Egzamin zdali śpiewająco, a na dowód przynależności do grona uczniów otrzymali pamiątkowe dyplomy, które wręczyły im wychowawczynie – p. Elżbieta Woźniak i w zastępstwie za p. Ilonę Długosz – p. Anna Niemczyk – Więckowska.

Nie zabrakło też pięknych życzeń dla grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły od przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego – Aleksandry Łęgosz i Marcina Kalużnego oraz przedstawicielek Rady Rodziców – p. A. Frączak i J. Zdziaszek.

Całą uroczystość uatrakcyjniły występy słowno – muzyczne, które przygotowali uczniowie klas pierwszych: Gabriela Noga, Amelia Kwietniewska, Martyna Oracz, Zofia Grygiel, Maciej Łaski, klas drugich: Magdalena Białek, Zuzanna Oracz, Michał Chrobak, Dawid Neska, Mateusz Kołodziejczyk, Dominik Bogatek, Nikodem Kmita, Bartek Skapczyński oraz uczennica kl. trzeciej: Aleksandra Abramczyk. Cały program poprowadziła niezastąpiona Julia Łaska – uczennica klasy II t.

Święto Edukacji Narodowej to też coroczna okazja, by podziękować za pracę dydaktyczno -wychowawczą wszystkim nauczycielom oraz zaangażowanie i trud, jaki każdy z nich wkłada w wypełnianie swoich codziennych obowiązków. Dyrekcja ZSPg z satysfakcją informuje, że w br. Nagrodę Starosty otrzymała nauczycielka naszej szkoły – pani Edyta Bartos, a Nagrodami Dyrektora wyróżnieni zostali: pani Anna Kumur, pan Andrzej Kwiecień, pan Piotr Podogrocki i pani Grażyna Wójcik.

Data dodania: 2018-10-17