Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Człowiek modlitwy
Człowiek modlitwy

Data 16 października 1978 zapisała się w dziejach, jako jedna z najważniejszych i chyba najbardziej radosnych dat w historii Polski. W 33 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyła się akademia z racji Dnia Papieskiego pt. Jan Paweł II – Człowiek modlitwy. W tym roku  obchodzonym jako podziękowanie za dar beatyfikacji Papieża Polaka.

Wszystkie klasy naszej szkoły zostały zaproszone na prezentację o Janie Pawle II.   W obchodach tego dnia udział wzięli Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy, uczniowie i zaproszeni goście.

Słowo powitania do uczniów skierował ks. prałat Stanisław Madej, podkreślając ważną rolę autorytetu we współczesnym świecie, który przeżywa kryzys wartości. Takim autorytetem dla młodzieżybył i nadal jest błogosławiony Jan Paweł II.

Podczas przedstawienia uczniowie i nauczyciele mogli poznać najważniejsze wydarzenia z życia Karola Wojtyły, fragmenty jego utworów i przemówień oraz wysłuchać pieśni religijne, przygotowane przez szkolny chór, którym dyrygował pan prof. Andrzej Król.

W montażu słowno - muzycznym uczniowie podkreślili, że celem tegorocznego XI już Dnia Papieskiego jest rozbudzenie ducha modlitwy, co będzie wypełnianiem duchowego testamentu Papieża Polaka. Wśród wielu tytułów nadawanych Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, prób definicji oraz określeń jego pontyfikatu pojawiły się dwa ważne słowa: człowiek modlitwy. Prymat modlitwy ujawniał się we wszystkich okolicznościach życia Papieża. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci obraz modlącego się Ojca Świętego.

Dyrektor Szkoły Monika Machula podziękowała zaangażowanym uczniom i nauczycielom za przygotowanie tegorocznego Dnia Papieskiego.

Ks. Proboszcz Adam Płuciennik na zakończenie akademii wyraził wdzięczność za to, że myśli i nauczanie papieża,wybitnego Polaka, są stale obecne w tej szkole.

Data dodania: 2011-10-27