Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Niepodległe ścieżki księdza Jana Ziei
Niepodległe ścieżki księdza Jana Ziei

NAJLEPSZA PRACA W PRESTIŻOWYM KONKURSIE

Nasze przedstawicielki: uczennica kl. II technikum- Julia Łaska oraz opiekun merytoryczny- Pani Grażyna Wójcik w dniu 15 marca 2019 roku odebrały dyplomy i liczne nagrody za opracowanie najlepszej pracy w konkursie „Niepodległe ścieżki księdza Jana Ziei”.

Celem konkursu było poznanie działalności ks. Jana Ziei, opracowanie albumu, gazetki, folderu dotyczącego tematu „Drogi do niepodległości ks. Jana Ziei”.

Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Pani Anny Trzeciakowskiej, Pani Wandy Traczyk-Stawskiej oraz Starosty Powiatu Przysuskiego Mariana Niemirskiego, Jacka Moskwy, Muzeum POLIN, Centrum Myśli Jana Pawła II, Instytutu Papieża Jana Pawła II.

Nasze obie panie po trzymaniu nagród zabrały głos- Julka – w imieniu wszystkich uczestników konkursu, podziękowała za zainteresowanie ludzi młodych znakomitą postacią ks. Jana Ziei. Pani G. Wójcik- podkreśliła ideę konkursu propagującą niezwykłą osobowość i czyny ks. Jana Ziei- syna Ziemi Opoczyńskiej, który może być godnym wzorem do naśladowania dla młodych Polaków.

P.S. Udział w uroczystości (msza święta, nauka rekolekcyjna, część artystyczna w wykonaniu uczniów MOW Ossa) podsumowującej konkurs był dla nas ogromnym duchowym przeżyciem.

Julia Łaska
Grażyna Wójcik