Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Wizyta i Konkurs
Wizyta i Konkurs

Wizyta i Konkurs. Z życia klas z rozszerzeniem policyjnym
w naszej szkole.

W dniu 12 kwietnia uczniowie klas I P i II P w ramach realizacji porozumienia o współpracy udali się
z wizytą do Komendy Powiatowej Policji w Opocznie. Tam mieli możliwość zapoznania się z wybranymi aspektami pracy policjantów. Rozmawiali na temat struktury organizacyjnej tej formacji, obowiązków i uprawnień policjanta, historii i współczesności Policji, broni palnej, środkach przymusu bezpośredniego. Dużą część dyskusji poświęcono zasadom rekrutacji do Policji, oraz tego jak ta praca wygląda na co dzień. Uczniowie chcieli wiedzieć, czy to co oglądają w różnych programach, serialach telewizyjnych odpowiada prawdzie.

Innym istotnym ostatnio wydarzeniem, w którym brali udział uczniowie tych klas były eliminacje powiatowe do Konkursu o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi. Nasi uczniowie konkurowali z pozostałymi 4 drużynami szkół średnich powiatu opoczyńskiego o to, kto będzie reprezentował powiat w finale wojewódzkim. Polem rywalizacji był test wiedzy złożony z 30 pytań,
a następnie test sprawności na torze przeszkód jaki mają do pokonania w określonym czasie kandydaci ubiegający się o możliwość pracy w Policji. Ostatecznie po podliczeniu uzyskanych punktów nasza drużyna przegrała finał o przysłowiowy włos i zajęła II miejsce. Uczestnikom naprawdę gratulujemy bo włożyli dużo pracy w przygotowania zarówno wiedzowe jak i sportowe.

Kierownictwu KPP w Opocznie dziękujemy za przychylność i współpracę, a pani asp. szt. Barbarze Stępień za to, iż pomimo natłoku obowiązków, zawsze wygospodaruje dla nas trochę czasu na spotkanie, rozmowę.

Data dodania: 2019-04-17