Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Porozumienie o współpracy klas policyjnych
Porozumienie o współpracy klas policyjnych

z Komendą Powiatową Policji w Opocznie

podpisane

Podczas Akademii Policyjnej po raz kolejny podpisano umowę o współpracy pomiędzy ZSPg w Drzewicy a Komendą Powiatową Policji w Opocznie. Umowę podpisali Komendant inspektor Janusz Myga oraz Dyrektor Szkoły p. Monika Machula.

Na wstępie Pan Komendant Policji w Opocznie Janusz Myga w sposób niezwykle trafny podsumował przygotowaną uroczystość zwracając uwagę na zaangażowanie uczniów i nauczycieli oraz efekty owocnej współpracy szkoły z policją.

Porozumienie o współpracy z Komendą Powiatową Policji w Opocznie szkoła podpisała już po raz drugi. Porozumienie określa zasady i obszary współpracy szkoły i policji. Zajęcia są realizowane przez funkcjonariuszy Policji w Drzewicy i Opocznie w klasach o profilu policyjnym. W ramach zajęć z licealistami prowadzone są pogadanki w zakresie prawa, kryminalistyki, ruchu drogowego działalności policji. Uczniowie klas policyjnych biorą udział w pokazach tresury psów policyjnych, warsztatach z zakresu kryminalistyki, musztry policyjnej, wyjazdach do szkół policyjnych. Zajęcia odbywają się w specjalnie do tego wyznaczonej sali, która kolorystyką i wystrojem nawiązuje do specyfiki prowadzonej w niej zajęć. Trzeba podkreślić, że dobrym duchem współpracy i realizacji całego przedsięwzięcia jest Komendant Posterunku Policji w Drzewicy nadkomisarz Wojciech Dworak.

Na zakończenie wykonano zdjęcia pamiątkowe z przedstawicielami policji, do których bardzo chętnie garnęli się wszyscy, szczególnie uczennice w myśl słów piosenki: „za mundurem panny sznurem”.

Data dodania: 2011-10-27