Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Szkolny konkurs wiedzy o mjr. Henryku Dobrzańskim „Hubalu”
Szkolny konkurs wiedzy o mjr. Henryku Dobrzańskim „Hubalu”

W dniach 16 i 17 kwiecień 2019 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy
 odbył się doroczny ogólnoszkolny konkurs wiedzy o mjr Henryku Dobrzańskim „Hubalu” – patronie szkoły.

Konkurs adresowany był do uczniów wszystkich klas. Pytania konkursowe dotyczyły głównie życia i działalności mjr Hubala. Ponadto na karcie konkursowej pojawiły się fotografie.
Temat konkursu miał na celu zachęcenie uczniów do poszukiwań i odświeżania własnych wiadomości zdobytych m. in. poprzez uczestnictwo w Hubalowej Wigilii oraz na lekcjach historii.

Cele Konkursu:

• Kształtowanie właściwego stosunku młodzieży do patrona szkoły
  • Rozwijanie zainteresowań i uzdolnień historycznych uczniów
  • Promowanie sylwetki mjr Henryka Dobrzańskiego „Hubala”
  • Szerzenie wiedzy wśród młodzieży wiedzy o patronie szkoły
  • Doskonalenie umiejętności korzystania z różnorodnych źródeł informacji

Wyjątkowo w roku 2019 konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W konkursie wzięło udział 38 osób.

Wyniki konkursu:

I miejsce Kacper Chałubiński

II miejsce Dominika Maicka

III miejsce Kacper Kumur

Organizatorzy:

mgr Andrzej Kwiecień

mgr Waldemar Danielik

uczennica Julia Łaska

Laureatom gratulujemy a organizatorom dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie przedsięwzięcia.

Data dodania: 2019-04-26