Jestes tutaj: Strona glówna -> News: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM
CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Akcja czytelnicza:  CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

My czytamy w oryginale

W dniu 21.05.2019r. [wtorek] uczennice z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy – Julia Łaska z klasy II technikum logistycznego oraz Agata Bogatek – tegoroczna maturzystka i absolwentka liceum, wzięły udział w nietypowym sąsiedzkim spotkaniu z najmłodszymi w Przedszkolu Samorządowym w Drzewicy.

Nasze uczennice, wcielając się w różne postacie, czytały przedszkolakom krótkie historyjki w języku angielskim. Grupy 3- i 4-latków oraz  5- i 6-latków zgromadzone w sali widowiskowej wysłuchały trzech opowieści, których bohaterami byli miś i gąsienica. Tematyka czytadeł była różnorodna. Dzieci miały okazję poznać słownictwo z zakresu: zabawki, zwierzęta, owoce, warzywa, kolory oraz liczebniki 0-10.  Zajęcia zostały przeprowadzone z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych.

Zainteresowanie i zaangażowanie dzieci było ogromne tym bardziej, że starsze koleżanki przygotowały atrakcyjne quizy oraz liczne nagrody.

Projekt okazał się ciekawym doświadczeniem, zachęcającym dzieci do nauki języka obcego, który w przyszłości będzie dla nich przedmiotem egzaminacyjnym. Pani dyrektor przedszkola – Edyta Kołomańska była pod wrażeniem tego edukacyjnego przedsięwzięcia. A więc, czujemy się zaproszeni na kolejne spotkania. Wierzymy, że współpraca międzypokoleniowa oraz sąsiedzka przyniesie zamierzone efekty              i obopólne korzyści.

Koordynatorem projektu oraz inicjatorką akcji jest nauczycielka języka angielskiego Magdalena Drążkiewicz.  Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja języka angielskiego wśród najmłodszych dzieci.

Pamiętaj: Czytanie – Mądra rzecz!

Czytanie dziecku:

- uczy języka i myślenia

- ćwiczy pamięć i koncentrację

- poszerza wiedzę i ułatwia naukę

- buduje więź emocjonalną

- wspiera rozwój psychiczny

- rozwija wyobraźnię

- pomaga osiągnąć sukces w życiu

Czytaj dziecku 20 minut dziennie.  CODZIENNIE!

Polecamy strony: www.calapolskaczytadzieciom.pl  oraz RodzinneCzytanie.pl

Data dodania: 2019-05-27