Jestes tutaj: Strona glówna -> News: XII Integracyjne Zawody Sportowe
XII Integracyjne Zawody Sportowe

XII Integracyjne Zawody Sportowe z udziałem Osób Niepełnosprawnych

Dnia 20 maja 2019 roku w poniedziałek, już po raz dwunasty zorganizowane zostały w naszej szkole Zawody Integracyjne z udziałem podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Drzewicy. Zawody odbywały się na sali gimnastycznej ZSPg i na orliku, gromadząc uczestników i kadrę WTZ w Drzewicy, młodzież i nauczycieli ZSPg oraz wolontariuszy DCW „Ofiarna dłoń”. Całość rozpoczęła się od rozgrzewki, którą poprowadził pan Piotr Podogrocki. Nie zabrakło również gier, zabaw i konkurencji sportowych. Nad przebiegiem rywalizacji czuwali nauczyciele: pani Edyta Bartos i pan Piotr Podogrocki. Wiele emocji przyniosły wyścigi sprawnościowe z wykorzystaniem piłek. W tym dniu wyniki były jednak sprawą drugorzędną, ponieważ liczyła się wspólna zabawa i integracja. Podobnie było w przypadku meczu piłki nożnej drużyn mieszanych, rozegranego na orliku.
   W tym jakże pięknym i wyjątkowym dniu liczyła się głównie dobra zabawa. Zawody są znakomitym przykładem promowania tolerancji, współpracy oraz integracji osób niepełnosprawnych z lokalną społecznością. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale a także drobne upominki rzeczowe ufundowane przez Drzewickie Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń”. Gratulacje uczestnikom składali: Dominik Niemirski – zastępca burmistrza Drzewicy oraz Marian Pisarski – dyrektor ZSPg. Impreza odbyła się w ramach zadania publicznego pt. „Rehabilitacja społeczna i zdrowotna osób z niepełnosprawnością 2019″ dofinansowanego ze środków Powiatu Opoczyńskiego.

Julia Łaska,  kl. II TLg

Data dodania: 2019-06-04