Jestes tutaj: Strona glówna -> News: NARODOWE CZYTANIE 2019 W HUBALU
NARODOWE CZYTANIE 2019 W HUBALU

W słoneczny piątkowy dzień 6 września 2019r. (w przeddzień finału ogólnopolskiego)
w ogrodzie szkolnym ZSP w Drzewicy odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania.

Bieżący rok szkolny 2019/2020 rozpoczęliśmy naprawdę mocnym akcentem, gdyż przeczytaliśmy aż 8 nowel ponadczasowych, znakomitych autorów:

• „Dobra pani” – Eliza Orzeszkowa
  • „Dym” – Maria Konopnicka
  • „Katarynka” – Bolesław Prus
  • „Mój ojciec wstępuje do strażaków” (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
  • „Orka” – Władysław Stanisław Reymont
  • „Rozdzióbią nas kruki, wrony …” – Stefan Żeromski
  • „Sachem” – Henryk Sienkiewicz
  • „Sawa” (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski

Nasza szkoła czytanie tegorocznych lektur wzbogaciła o występy pantomimiczne, a prowadząca Julia Łaska wprowadziła po krótce słuchaczy w treść oraz przesłanie danego tekstu, a następnie kilkoro uczniów z każdej klasy czytało przydzielony wcześniej najciekawszy fragment utworu, a także pokazywało gesty, emocje i uczucia za pomocą pantomimy.

Taka forma Narodowego Czytania 2019 w Hubalu bardzo podobała się Dyrekcji, całemu Gronu Nauczycielskiemu, a przede wszystkim uczniom.

Czuliśmy się dumni, mogąc przyłączyć się do wspólnej lektury tych znakomitych i niosących ogromne przesłanie nowel.

Nad całą akcją, swą żelazną rękę trzymał Pan profesor Andrzej Kwiecień, a także Pani Karolina Biazik oraz Julia Łaska (III TLg).

Z całego serca dziękujemy wszystkim uczestnikom tegoż niezwykłego spotkania
z literaturą.

Julia Łaska