Jestes tutaj: Strona glówna -> News: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI w HUBALU

W piątek świętowaliśmy 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły się przed budynkiem szkoły wspólnym odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego" oraz wzniesieniem flagi na maszt. Następnie udaliśmy się do środka, aby obejrzeć występy uczniów oraz film pt. "Reduta Ordona", do którego głosu użyczyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły, a który został nagrany specjalnie na tę okoliczność przez uczniów klasy III T. Całość poprzedziła przemowa prof. W. Danielika, który przybliżył zebranym historię dróg Polaków do niepodległości. Dyrekcja szkoły składa serdeczne podziękowania uczniom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, a przede wszystkim Paniom prof. - Karolinie Biazik, polonistce oraz Annie Pietrasik, nauczycielce muzyki za piękne przygotowanie młodzieży do występu. Autorom filmu o niepodległości - Dominikowi Bogatkowi, Michałowi Chrobakowi, Nikodemowi Kmicie, Mateuszowi Kołodziejczykowi i Julii Łaskiej - gratulujemy pomysłu i czekamy na kolejne projekty.

-Galeria-

Data dodania: 2019-11-11