Jestes tutaj: Strona glówna -> News: AKCJA BOHATERON W HUBALU
AKCJA BOHATERON W HUBALU

W poniedziałkowy dzień 7 października 2019 roku do naszej szkoły zawitali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy, aby posłuchać niezwykle interesującej lekcji historii poświęconej Powstaniu Warszawskim, a następnie wysłać kartkę do wybranego Powstańca.

Powstanie Warszawskie jest uosobieniem kluczowych wartości, takich jak patriotyzm, wolność i determinacja w przeciwstawianiu się wrogom. Niestety, wśród kolejnych pokoleń ta świadomość jego ogromnego znaczenia zaczęła stopniowo zanikać. W tym samym czasie odchodzą od nas ostatni Powstańcy na wieczną wartę. To właśnie oni pełnili fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci z tamtych sześćdziesięciu trzech dni chwały.

BohaterON – włącz historię! To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, która za swój główny cel postawiła sobie upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma charakter edukacyjny, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną wśród Polaków.

Uczniowie Szkoły Podstawowej obejrzeli prezentację przygotowaną przez Julię Łaską (III TLg), a przede wszystkim z ogromną uwagą, zaciekawieniem i pełnym skupieniem wysłuchali lekcji dedykowanej Powstaniu Warszawskim i Powstańcach poprowadzonej przez historyka – Pana Waldemara Danielika. Po zakończonej prezentacji, uczniowie zadawali wiele mądrych
i ciekawych pytań, na które pan Waldemar chętnie i z uśmiechem na twarzy odpowiadał.

Akcja ta, to również zacieśnienie przyjacielskich więzi między Zespołem Szkół Powiatowych, a Szkołą Podstawową im. Polskich Olimpijczyków w Drzewicy. Nad całym przedsięwzięciem czuwały panie: Katarzyna Fatalska oraz Anita Lach.

Julia Łaska

Data dodania: 2019-11-26