Jestes tutaj: Strona glówna -> News: EKO MOZAIKA 2019
EKO MOZAIKA 2019

„Mamy tylko jedną Ziemię,a jej przyszłość zależy od każdego,na pozór niewielkiego, ludzkiegodziałania, zależy od każdego z nas” - Florian Plit

5 grudnia 2019 roku nasza szkoła aktywnie włączyła się do wielowymiarowej i jakże cennej inicjatywy podjętej przez Starostwo Powiatowe w Opocznie pod hasłem EKO MOZAIKA 2019. W naszej szkole przedsięwzięcie to przybrało formę krótkiego wykładu oraz przede wszystkim działania.

Otwarcia wykładu dokonała Pani Wicedyrektor Anna Niemczyk-Więckowska, następnie głos zabrała nauczycielka biologii oraz chemii Pani Ewa Reszelewska, omawiając zagadnienie dotyczące właściwie pojmowanej świadomości ekologicznej. Następnie uczennice z klasy III TLgJulia Łaska i Dominika Maicka przedstawiły prezentację, a także zaprezentowały uprzejmości, jakie każdy z nas może uczynić dla natury. Dodatkowo pokazały, w jaki sposób dbamy o ekologię na naszym terenie, co wzbudziło ogromne zainteresowanie zgromadzonych.

W dalszej części przedsięwzięcia zaczęliśmy działać. Pani Wicedyrektor Anna Niemczyk-Więckowska przedstawiła listę klas wraz z opiekunami oraz miejsca w pobliżu szkoły, które czekają na posprzątanie.

Jesteśmy pewni, że świadomość ekologiczna w naszej szkole została rozbudzona.

Julia Łaska,  kl. III TLg

Data dodania: 2020-01-27