Jestes tutaj: Strona glówna -> News: I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy
I Sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Drzewicy

W tym roku szkolnym po raz pierwszy w Drzewicy powstała Młodzieżowa Rada Miejska. Pierwsza, inauguracyjna sesja miała miejsce w piątek, 31 stycznia.

W posiedzeniu wzięło udział 14 z 15 radnych wybranych podczas grudniowych wyborów przeprowadzonych we wszystkich szkołach działających na terenie Gminy Drzewica.

Nasza szkoła otrzymała cztery mandaty i w styczniowym posiedzeniu brało udział czworo radnych: Martyna Oracz (kl. 2 LO), Martyna Pawul (kl. 1 T. log.p), Maciej Grudziecki (kl. 2 T.log.), Jakub Gwóźdź (klasy 2 T.inf.).

Za stołem prezydialnym zasiedli: Przewodnicząca Rady Miejskiej w Drzewicy Dorota Wiktorowicz, Zastępca Burmistrza Dominik Niemirski – Koordynator wyborów do Młodzieżowej Rady Miejskiej oraz nasz uczeń, Jakub Gwóźdź – przewodniczący Rady Młodzieżowej, który prowadził sesję.

Zadaniem tegorocznej kampanii wyborczej w szkołach było przeprowadzenie działań dotyczących profilaktyki nałogów i uzależnień wśród młodzieży.

Dziękujemy wszystkim, którzy kandydowali (siedem osób), Komisji Wyborczej, którą tworzyli uczniowie klasy 4 Tech. log. oraz wszystkim, którzy pracowali w Zespołach Wyborczych i tym, którzy oddali głos na wymarzonego kandydata spośród startującej siódemki.

Oprócz młodzieżowych radnych na sali obecni byli m.in.: przedstawiciele władz samorządowych Gminy Drzewica, na czele z Burmistrzem – Januszem Reszelewskim,  urzędnicy, opiekunowie, dyrektorzy szkół i nauczyciele.

Martyna, Martyna, Kuba i Maciek będą pracować w komisjach Rady Miejskiej przez dwa lata. Czeka ich wiele spotkań, wyjazdów, konferencji.  Będą się uczyć jak działa samorząd terytorialny.

Na szczególne podziękowanie zasługuje pan Andrzej Kwiecień - szkolny koordynator i opiekun młodzieży, która tak świetnie poradziła sobie w roli Radnych.

Materiały video z obrad pierwszej sesji dostępne są na stałe w internecie na stronie BIP Urzędu Miejskiego Drzewicy – zachęcamy do obejrzenia.

Data dodania: 2020-02-07