Jestes tutaj: Strona glówna -> News: BEZPIECZNI W SIECI ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU
BEZPIECZNI W SIECI ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

BEZPIECZNI W SIECI

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z INTERNETU

Internet stał się nieodłączną częścią naszej codzienności. Jest nieocenionym źródłem wiedzy, wspomaga naszą naukę. Warto więc przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z Internetu:

1.      Korzystaj z oprogramowania antywirusowego.

2.      Otwieraj wiadomości tylko od znajomych Ci osób.

3.      Ostrożnie pobieraj pliki z sieci.

4.      Unikaj klikania w nieznane linki i załączniki w wiadomościach e – mail.

5.      Nie podawaj w sieci żadnych danych osobowych ani haseł.

6.      Chroń swoje konta na serwisach społecznościowych.

7.      Stosuj trudne do odszyfrowania hasła z różnymi kombinacjami liter i cyfr.

8.      Pamiętaj, że osoba po drugiej stronie nie musi być tym, za kogo się podaje.

9.    Sprawdzaj, czy strona do której się logujesz ma zabezpieczenia SSL.

10.  Czytaj uważnie regulaminy.

11.  Nigdy nie wysyłaj nieznajomym swoich zdjęć, nie publikuj swojego adresu domowego i innych ważnych informacji o sobie.

12.  Jeśli posługujesz się materiałami publikowanymi w Internecie to podawaj zawsze źródło ich pochodzenia. Ktoś, kto je publikował ma do nich prawo własności. Uszanuj to.

13.  Nie wszystkie informacje publikowane w sieci muszą być prawdziwe. Sprawdzaj ich wiarygodność.

14.  Szanuj pozostałych użytkowników w sieci. Nie hejtuj!

Polecam zapoznać się z kilkoma linkami:

Pamiętajmy, że równie ważna jak nasze bezpieczeństwo jest kultura słowa i języka, którym posługujemy się w sieci. Szanujmy się wzajemnie, przestrzegajmy etykiety językowej i kulturalnego zachowania w komunikacji z innymi.

Data dodania: 2020-11-02