Jestes tutaj: Strona glówna -> News: Kolejny sukces uczennicy z HUBALA
Kolejny sukces uczennicy z HUBALA

Martyna Pawul z kl. 2 TA otrzymała właśnie zaproszenie do współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki!

Martyna wzięła udział w projekcie - V Rada Dzieci i Młodzieży przy Ministerstwie Edukacji Narodowej i Nauki. Każde województwo reprezentowane jest przez dwóch uczniów. Martyna będzie reprezentowała nasze województwo wraz z uczniem z Łodzi! W tym roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpłynęło aż 331 kandydatur, co oznacza, że na jedno miejsce przypadało aż 10 zgłoszeń! Jest to największe zainteresowanie członkostwem w Radzie od czasu powołania Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej w 2016 r. Wyniki ogłoszono w grudniu 2020 a kadencja Rady potrwa do 30 września 2021 r. Przypomnieć warto, że w ubiegłym roku szkolnym Martyna została jedną z młodzieżowych radnych gminnych (kadencja 2-letnia), następnie - w tym roku kalendarzowym - została członkiem pierwszego w dziejach Młodzieżowego Sejmiku Województwa Łódzkiego (każdy powiat reprezentuje 2 radnych), no i teraz - Warszawa! Martyna już otrzymała zaproszenie na pierwsze posiedzenie! Jak się okazuje - wszystko jest do zdobycia. Mieliśmy już dwóch posłów na Sejm, na rok 2016 - Macieja Żacha i Jacka Wojtarka. Teraz mamy doradcę ministra oraz samorządowca wojewódzkiego i gminnego w jednej osobie. Gratulujemy Martynie i życzymy jeszcze wielu sukcesów!

Data dodania: 2020-12-28